כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ביטוח עסק

הקמה של עסק בישראל אינה דבר פשוט כיום - ההון הראשוני הנדרש להקמת העסק, הקשיים התפעוליים, ההוצאות והחיפוש המתמיד אחר לקוחות, מדירים שינה מעיניו של כל בעל עסק ישראלי ממוצע.

27/11/2016
התמונה הופכת למורכבת עוד יותר כאשר מתבוננים על התרחיש בו מקום העסק ניזוק, לעיתים בצורה דרסטית, מה שעלול להכניס את מנהליו להוצאות כספיות עצומות, עד לקריסה כמעט וודאית של העסק, אלא אם אותם אנשים דאגו לרכוש מראש ביטוח עסק מקיף, שמספק להם שקט נפשי ומענה מיידי בשעת הצורך.

קווים לדמותו של ביטוח העסק

מטרת העל של ביטוח עסק, אם כן, היא לספק מענה כיסויי במצב בו נגרם נזק משמעותי לעסק, על רכיביו השונים. ביטוח עסק יכלול בתוכו שורה ארוכה של סעיפים אפשריים, ובכלל זה ביטוח של מבנה העסק, ביטוח תכולת העסק, כיסוי עבור שברים מכניים הנגרמים למכונות ולציוד בהם עושים שימוש אנשי העסק, ביטוח הציוד האלקטרוני ועוד. גובה הכיסוי משתנה על פי הסוג הספציפי של הציוד, כאשר לרוב מדובר בכיסוי שמגיע לגובה של עשרות ומאות אלפי שקלים. לגבי כל אחד מהפריטים האלה חשוב לראות מהם התנאים לכיסוי, אילו סייגים קיימים ומהו גובה ההשתתפות העצמית.
ביטוח עסק עשוי לכלול בתוכו סעיפים פיננסיים אחרים, בעלי חשיבות מכרעת לא פחות. הוא עשוי לכסות נזקים אשר נגרמים לצד שלישי הנמצא בבית העסק (ספק, לקוחות), נזקי גוף או נזק לרכוש, וזאת עקב דבר מה שהתרחש בעסק. סעיף מרכזי אחר הוא חבות המעבידים, המבטח את העסק מפני תביעות עתידיות של העובדים לאחר תאונת עבודה שנגרמה להם, מחלת מקצוע ועוד. סעיפיםנוספים הם אובדן רווחים וכיסוי עבור תאונות אישיות הנגרמות לאנשי העסק.

ביטוחים ייעודיים לעסקים ספציפיים

אם עד כה נוצרה תחושה לפיה ביטוחי עסק מהווים מקשה אחת, הרי שבפועל התמונה רחוקה מלהיות כך. יש כל כך הרבה הבדלים בין הצרכים הספציפיים והמאפיינים של כל עסק, מה שמשפיע על הכיסויים הנדרשים במסגרת הפוליסות הייעודיות. חברות ביטוח המספקות פוליסות מהסוג הזה פותרות את הקושי בשתי דרכים. ראשית, הן מספקות פוליסות המיועדות מראש לסוג ספציפי של עסקים, דוגמת עסקים רפואיים או חנויות. ההיבט השני, משמעותי לא פחות, הוא שקיימת גמישות בסעיפי פוליסות רבות, עם אפשרות לשנות, להוסיף או להחסיר סעיפים ביחס לנוסח ה"סטנדרטי".
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים