כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירת ידיות לארונות האמבטיה בדירה

שיפוצים הינם תהליך ממושך, בו קיימת חשיבות רבה לכל הפרטים הקטנים. במאמר הבא נשפוך אור על אחד מאותם פרטים קטנים ולכאורה לא חשובים – ידיות של ארונות, ונסביר כיצד לבחור את המתאימות לארונות האמבטיה אשר בדירה.

27/11/2016

חשיבותו של העיצוב בחדר האמבטיה

חשיבותו של העיצוב בחדר האמבטיה
חדר אמבטיה מעוצב משמש למספר תפקידים מרכזיים. ראשית, יש לדאוג כי חדר האמבטיה יהיה שלו ומרגיע, וישתלב עם שאר חדרי הבית. חדר אמבטיה מעוצב יכול להיות גם חדר אמבטיה אשר קל יותר לנקותו, משום בחירת החומרים לעיצוב ורמת גימורם. לדוגמא, ידיות ארונות אמבטיה אשר עשויות בגימור גס יהיו מסובכות יותר לניקוי מאשר כאלה חלקות ועגולות. עם זאת, מבחינת מראה – השמיים הם הגבול. אז כיצד לבחור ידיות לארונות האמבטיה בדירה?

חומר:

בחרו בידיות לארונות אשר מתאימות מבחינת החומר ממנו הן עשויות לרהיט. ניתן לשלב בין סוגי חומרים שונים, אך הדבר דורש עין עיצובית חדה המבחינה בכל הפרטים. ניתן להכין אותן באמצעות השימוש במתכת, עץ, זכוכית מנופחת, פלסטיק ועוד. חומרים אלו משתנים מבחינת עלותם, עמידותם וקלות העבודה בהם.

גודל:

בחרו בידיות לארונות אשר מתאימות מבחינת גודלן לגודל כף ידכם ולגודל ארונות האמבטיה. בארונות אמבטיה מוטב להתקין קטנות, משום שפעמים רבות ארונות אלו הינם ארונות קטנים ופינתיים. התקינו בארון חדר האמבטיה ידית קטנה שנוח לאחוז בו. במידה ואתם מעוניינים להקנות לחדר האמבטיה מראה חדשני וצעקני, תוכלו להתקין ידית גדולה וייחודית.

חלק או מחוספס:

בחרו בידית לארון האמבטיה שאינה מחליקה בעת האחיזה בה בידיים רטובות. היות והארון ממוקם בחדר האמבטיה אשר בדירה, פעמים רבות זו תתכסה באדים ובמים. ברצונכם להשתמש בה גם במצבים חלקלקים אלו, ועל כן מוטב לבחור מקומרת ומחוספסת מעט, אשר אינה מחליקה בקלות. אידיאליות למשימה הינן בצורות שונות, כמו מלבן ומשולש.

רמת גימור:

בהמשך לסעיף הקודם, מוטב מבחינה פרקטית לבחור בידית מעוטרת בצורה תלת מימדית, באחת מחוספסת או בכזו בעלת צורה שאינה עגולה. תוכלו כמובן להשתמש גם בעגולות הסטנדרטיות, אשר ישתלבו טוב יותר בנוף חדר האמבטיה מאשר הידיות הייחודיות יותר, ויהיו קלות יותר לניקוי ותחזוקה.

צבע:

בחרו באחת אשר תתאים מבחינת גוון הצבע שלה לצבע הארון של חדר האמבטיה ולצבע שאר הריהוט בחדר. ניתן ללכת על צבעים פסטליים מעודנים, או להשתמש בניגודי צבעים עזים וצעירים. בכל אחד מן המקרים, הקפידו על המשכיות ועצבו גם את שאר החדר ושאר הבית באופן דומה. זכרו כי הצבע בו תשתמשו יהווה חוויה ייחודית משל עצמו – צבע עז יעורר רגשות עמוקים יותר מאשר צבע דהוי.

התאמה לרהיט:

בחרו בידית אשר מתאימה לארון האמבט ואינה נראית כמו נגע זר בחדר. הדבר תקף הן מבחינת צבעה, הן מבחינת החומר ממנו היא עשויה, הן מבחינת מימדיה והן מבחינת רמת הגימור שלה.

עלות:

בעת בחירת ידיות לארון חדר האמבטיה, בחרו באלה אשר תואמות מבחינת העלות שלהן לעלות הארון הנרכש ואת יכולותיכם הכספיות.

בחרו בידיות ארונות האמבטיה המתאימים לכם ביותר

בעת בחירת ידיות לארונות האמבטיה, יש להתחשב בפרמטרים רבים. בחרו בעיצוב חדר האמבטיה המתאים לכן הן מבחינת מראהו והן מבחינת אופן השימוש בו. וודאו כי העלות שלהן הינה לרוחכם, וכי החומר ממנו הן עשויות נוח לשימוש ולניקוי. קחו בחשבון פרטים קטנים אלו בעת עיצובו של כל חדר בבית – יהא זה חדר האמבטיה, הסלון או חדר השינה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים