כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה כוללים שירותי סיעוד?

אמנם מדינת ישראל היא מדינת רווחה ומתוקף כך כולנו מחויבים לשלם מס בריאות. כולנו גם מבוטחים על ידי המוסד לביטוח לאומי שאמור לדאוג לנו בשעתנו הקשה ביותר, אך כפי שאתם ודאי יודעים, לא תמיד התגובתיות של המוסד לביטוח לאומי מהירה מספיק.

28/11/2016

שירותי סיעוד פרטיים

שירותי סיעוד פרטיים
לא בכל מקרה באפשרותו לענות בצורה מלאה על הצרכים הבוערים. אי לכך בחלק ניכר מהמקרים שבהם אדם הופך לסיעודי, כלומר נזקק לעזרת הזולת לצורך ביצוע פעולות יומיומיות כמו לבוש, רחצה, מעבר מישיבה לעמידה וניידות, ישנו צורך לדאוג לשירותי סיעוד פרטיים. במאמר שלפניכם נפרט אודות הסוגים השונים של השירותים הכוללים תחת הגדרת המטרייה של שירותים אלה.

מי נזקק לשירותי סיעוד?

בקרב הציבור הרחב קיימת תפישה שגויה לפיה הצורך בשירותי סיעוד מתעורר אך ורק במהלך הזקנה. אך האמת היא שגם אנשים צעירים נזקקים לא אחת לשירותים כאלה. למשל, אדם צעיר שנפגע בתאונת דרכים, יכול למצוא את עצמו ללא יכולת לבצע פעולות יומיומיות ולהזדקק לעזרה מסביב לשעון כבר בשנות ה-20 לחייו. נהוג להבחין בין חולה הזקוק לסיוע הזולת לצורך ביצוע פעולות יומיומיות (ניידות, רחצה, לבוש, אכילה וכיו"ב) לבין חולה סיעודי מורכב, הזקוק בנוסף גם לטיפול רפואי שוטף כמו החלפת זונדה, החלפת עירויים ועוד.

סיעוד 24 שעות

זה הוא שירות מיוחד המותאם לאלה הזקוקים להשגחה מתמדת ולסיוע מסביב לשעון בביצוע פעולות יומיומיות. ישנם הזקוקים להשגחה מסביב לשעון באופן זמני כמו מטופלים לאחר ניתוח מורכב הנמצאים בתהליך של החלמה ושיקום או חולים המתמודדים עם מחלה קשה ומגבילה הצפויים להחלים ממנה, וישנם הזקוקים לשירותי סיעוד 24 שעות באופן פרמננטי.

שלב בחירת המטפלים

כשבוחרים מטפלים עבור אדם הזקוק לסיוע מסביב לשעון, חשוב לוודא בראש ובראשונה כי איש המקצוע מסוגל לבצע את כל המשימות והפעולות שהוא נדרש להן. במקרים רבים, מעבר לסיוע בביצוע הפעולות היומיומיות, עליו לבצע גם פעולות רפואיות שונות כמו הזרקת תרופות או מתן טיפול רפואי בסיסי במצבי חירום. בנוסף, חשוב לוודא כי ישנה תקשורת טובה וכימיה בין המטפל למטופל, שכן הם עתידים לחיות יחד ולבלות שעות רבות בצוותא. אנשי סיעוד המספקים שירות מסביב לשעון לנים מטבע הדברים בבית המטופל או במוסד שבו הוא מתגורר.

סיעוד יום

שירותי סיעוד יום הם שירותים הניתנים בשעות היום בלבד. שירותים אלה לרוב ניתנים על ידי אנשי מקצוע שלא לנים בבית המטופל או במוסד שבו הוא מטופל. הם מתאימים למשל למטופלים שנתמכים על ידי בני המשפחה שלהם, המטפלים בהם במהלך הערב והלילה, אך נאלצים להשאירם עם מטפל מקצועי בשעות היום, בזמן שהם נמצאים בעבודה. היתרון של טיפול זה הוא בכך שמדובר בשירות שעלותו נמוכה יותר מסיעוד 24 שעות ובנוסף, אין צורך להלין את המטפל בביתו של המטופל.

טיפול צמוד בבית חולים

כפי שציינו, לא אחת שירותים אלה נדרשים לתקופה מוגבלת בלבד. כך, לדוגמה, לאחר ניתוח מורכב נדרשת תקופת התאוששות והחלמה בבית החולים, שיכולה להימשך בין מספר ימים למספר שבועות. אם המטופל זקוק להשגחה צמודה מסיבות כאלו ואחרות, לרוב יורשה לו לשכור מטפל מקצועי, שיסעד אותו במהלך שהותו בבית החולים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים