כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יתרונות ניפוח הצמיגים באמצעות חנקן

לא כולנו מקדישים מחשבה מספקת לחשיבות הצמיגים ברכבנו, אשר חשובים לתנועה חלקה של הרכב, בטיחותו ונצילותו האנרגטית. כיום, אנשים רבים בוחרים לנפח את צמיגי הרכב שלהם בחנקן, גז אשר מקנה מגוון יתרונות משמעותיים עבור הרכב.

28/11/2016

מדוע חשוב להחליט באיזה חומר מנפחים את הצמיגים?

מדוע חשוב להחליט באיזה חומר מנפחים את הצמיגים?
הצמיגים מהווים את החלק ברכב אשר סובל בצורה המשמעותית ביותר משחיקה, כיוון שהם נושאים את משקלו ועוברים חיכוך מסיבי ותמידי עם הכביש. תחזוקה של הצמיג ושמירה עליו בדרכים שונות, מאפשרת לרכב לנוע בצורה טובה יותר, למנוע בזבוז של דלק ולמנוע סכנות בטיחותיות העלולות להיווצר מתקר או התפוצצות של הצמיג. אחת מהדרכים המרכזיות לשמור על הצמיג שלכם לאורך זמן, היא ניפוח שלו בגז שישלב בין בטיחות גבוהה לבין מניעה של בריחת גז מהצמיג. החומר הנמצא בתוך הצמיג הוא כל כך חשוב כיוון שהוא לא משפיע רק על הצמיג עצמו, אלא יש לו השלכות עקיפות שמשפיעות גם על הרכב עצמו. כיום, חנקן משמש כחומר האיכותי והיעיל ביותר עמו ניתן לנפח צמיגים ויש לו מגוון יתרונות על פני הניפוח באוויר.

כל היתרונות של ניפוח בחנקן

לניפוח צמיגים בחנקן יש כמה יתרונות חשובים אשר גורמים לו להיות הבחירה הטובה ביותר עבור רכבכם:

בטיחות גבוהה

החנקן הוא גז בטוח מאוד לשימוש כיוון שהוא אינו דליק. בתערובת רגילה של אוויר יש כ-78% חנקן וכ-21% של חמצן, כאשר החמצן הוא גז דליק ביותר. עכשיו, חשבו על כך שבצמיג הגזים נמצאים בלחץ מאוד גבוה – כך שבמקרה של התפוצצות צמיג המלא באוויר, החמצן עלול להידלק ולגרום לסכנה בטיחותית משמעותית. לעומת זאת, החנקן הוא גז שאינו דליק כלל, כך שגם אם קורה משהו לצמיג ומשתחרר חנקן בלחץ גבוה, אין כל סכנה לדליקה. דבר זה הינו חשוב במיוחד עבור כלי רכב כבדים, אך הוא חשוב גם לכלי רכב פרטיים.

מניעת קורוזיה בג'אנט

קורוזיה היא תהליך בו אטומים של חמצן יוצרים תרכובת עם אטומים של ברזל, כאשר התרכובת נקראת בשפת העם חלודה. החלודה, כידוע, הורסת את תכונת החוזק של הברזל וגורמת לו להיות פריך ושביר. כפי שניתן להבין, החמצן הוא האשם העיקרי בתהליך זה, כך שאם נוציא אותו, נוכל למנוע קורוזיה. הצמיג, המלא בגז, ובג'אנט, העשוי מפלדה שמכילה גם ברזל, צמודים אחד לשני, כך שאם ממלאים את הצמיג באוויר הדבר עשוי לגרום לקורוזיה בג'אנט. לעומת זאת, בניפוח צמיגים בחנקן אפשר להימנע לחלוטין מבעיה זו.

שמירת אורך חיי הצמיג

הדרך הטובה ביותר לשמור על אורך חיי הצמיג היא שמירה על לחץ אוויר גבוה וקבוע בו, שימנע חיכוך מוגבר ושחיקה. כאשר ממלאים צמיג באוויר, האוויר נוטה עם הזמן לעבור דרך הגומי שבצמיג ולברוח ממנו. לעומת זאת, הצמיג הרבה פחות עביר לחנקן טהור, כך שהוא משתחרר מהצמיג לאט יותר ובכך מונע מצבים של בריחת גז. ראוי לציין שהשמירה על לחץ גז גבוה עם חנקן גורמת לרכב לעבוד בצורה יעילה יותר מבחינה אנרגטית, דבר שמונע בזבוז של אנרגיה, אשר מתבטא לבסוף בצריכת דלק מופחתת.

איפה מנפחים צמיגים בחנקן?

ובכן, ניתן לראות כי ניפוח צמיגים בחנקן בהחלט עדיף על ניפוחם באוויר, אך רבים מכם בטח תוהים היכן ניתן לעשות פעולה חשובה זו. התשובה היא שבפנצ'ריות רבות קיים מכשיר המאפשר לנפח את הצמיג בחנקן טהור. חשוב כמובן לבחור רק בפנצ'ריה שמספקת מכשיר ניפוח איכותי ובטיחותי בו באמת יש רק חנקן ולא אוויר רגיל.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים