כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חישוב שעות עבודה של מטפלת סיעודית

אנשים רבים השוכרים מטפלים סיעודיים אינם יודעים כיצד לחשב את שעות עבודתם. במאמר הבא נגדיר מה היא עבודתם וכיצד לחשב את שעות העבודה בצורה הנוחה והיעילה ביותר.

28/11/2016

מה היא עבודת המטפלת הסיעודית

מה היא עבודת המטפלת הסיעודית
מטפלים סיעודיים הינם אנשים אשר מטפלים בקשישים סיעודיים. העבודה כוללת רחצה, האכלה, שינוע ממקום למקום, מתן תרופות ודאגה לכל תחומי חייהם וצרכיהם של המטופלים. עבודה זו דורשת שהות של המטפלת בקרבת הקשישים המטופלים, פעמים רבות תוך מחיה לצידם. זוהי עבודה פיזית ונפשית מורכבת מאוד, ועליה להיות מתוגמלת בהתאם.
אמצעי חישוב שעות עבודה של מטפלת סיעודית:

מתן אמון במטפלת

אמצעי אחד לחישוב שעות העבודה של המטפלים הוא באמצעות מתן אמון בה. במקרים בהם הם מתגוררים בסמוך למטופליהם הסיעודיים, הם עוזרים להם גם מחוץ לשעות העבודה. בעת קיום מקרים כאלו, אין לנו דרך לוודא מה היו שעות העבודה המדויקת בהם עבדו, ואנו צריכים להסתמך על מילתם.

שעון נוכחות מדויק

אמצעי נוסף ויעיל במיוחד לחישוב שעות העבודה של מטפלים הינו שעון נוכחות מדויק. שעון הנוכחות המדויק דורש כי העובדת תעביר את כרטיסה במכונה בתחילת ובתום עבודתה. באמצעותו תוכלו לקבוע מה הוא פרק הזמן בו עבדה מדי יום, ותוכלו לוודא כי לא עזבה את מקום עבודתה מוקדם מן הצפוי. שעון נוכחות מדויק הינו האמצעי האמין, הפשוט והיעיל ביותר לחישוב שעות עבודה.

עבודה גלובאלית

ניתן לשלם את שכרם של העובדים גם באמצעות חישוב שכר גלובאלי, שאינו מתייחס לשעות בהן הם עבדו. זהו אמצעי מומלץ פחות, אך הוא קל יותר ליישום ואינו מצריך שימוש בשעון נוכחות מדויק.

התקנת מצלמת מעקב

אמצעי נוסף לחישוב שעות הינו מצלמות המעקב. במידה ואתם מעוניינים לפקח על עבודת המטפלים הסיעודיים, מתוך חשש אמיתי או מתוך זהירות מובנת, אנו ממליצים על התקנת מצלמת מעקב. במצלמת מעקב ניתן גם לראות תאריך ושעה, ולוודא כי כל עבודת הטיפול הנדרשת מבוצעת בהצלחה. אנו ממליצים לשלב את מצלמת המעקב עם שעון נוכחות מדויק, על מנת לפתור שתי בעיות בבת אחת, ולא להסתמך רק על אמצעי אחד.

שכר חודשי

השכר החודשי המינימאלי של עובדים אלה עומד על 4,000 ש"ח לחודש. שכר מינימום זה אינו כולל עבודה בחגים וימי מנוחה. במידת והעובדים הסיעודיים עבדו פרק זמן ממושך יותר באותו החודש, יש להוסיף את הסכום לשכר עבודה זה.

ימי מנוחה, ימי חג וימי הבראה

זכרו יש לשלם למטפלים הסיעודיים שכר נוסף על ימי עבודה המתקיימים במהלך ימי החג של דתם וימי המנוחה שלהם. יום מנוחה הינו 39 שעות, בו על המעסיק לשלם שכר מינימום של 279 ש"ח ליום. זהו גם השכר עבור יום חג לאומי. בעת עבודה ביום מנוחה, יש לספק למטפל יום מנוחה חלופי לאחר מכן. בעת לקיחת ימי מחלה, יש לשלם לעובדים הסיעודיים גם אם לא עבדו בימים אלו.

תגמלו את עבודתם בהתאם

שלמו למטפלים הסיעודיים אשר בהתאם לאופי עבודתם. היות ומדובר בעבודה מאומצת ומורכבת, העבודה דורשת את התגמול הראוי. אנו ממליצים על חישוב שעות עבודתם באמצעות שימוש בשעון נוכחות. כך תוכלו לדעת בוודאות מה הוא פרק הזמן אותו העבירו המטפלים בחברת המטופל הסיעודי, ומה הוא השכר המגיע להם בסוף חודש העבודה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים