כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים להלוואת מימון לעסק חדש

זקוקים להלוואה עבור העסק החדש שלכם? טרם הגשת הבקשה לקבלת ההלוואה חשוב שנדע היטב את תנאיה. הכנה יסודית לפגישה עם הגוף המממן תגדיל באופן משמעותי את סיכויי קבלת ההלוואה.

29/11/2016

הקמת עסק בעולם תחרותי

הקמת עסק בעולם תחרותי
החלטה להקים עסק חדש מתחילה ברעיון, חזון ומטרה ומשם דוהרים לעבר ההקמה. עם זאת, ההקמה מלווה בקשיים רבים. גם אם קיים שוק גדול לעסק יכול להיות שתהיה תחרות מול עסקים ותיקים שיעמידו קשיים להשגת לקוחות והפיכתו לרווחי תוך זמן קצר. לכן, טרם הקמת עסק חדש חשוב לזכור מספר נקודות חשובות.

יצירת תוכנית עסקית

עסק יציב חייב שתיהיה לו תכנית עסקית טובה. תכנית עסקית ראשונית תאפשר לכם לתכנן מטרות בטווח מוגבל. צריך לבחון תחזית עסקים שתציין לפניכם, תוך כמה זמן תצליחו להרוויח, כמה עובדים תצטרכו להעסיק ומול אילו ספקים תצטרכו לעבוד. תכנית עסקית צריכה לכלול הצהרת כוונות, סיכום כללי של החברה ונתונים כלכלים נוספים. הכי חשוב להגדיר מקום שבו תרצו להתפתח עוד שנים ארוכות.

זיהוי השוק וניתוחו

כאשר יזמים מגיעים עם רעיון לסטארטאפ או חברה, הדבר הראשון שהם יבדקו זה האם יש לעסק שלהם שוק. אך הטעות מתרחשת כאשר הם לא מבצעים ניתוח מדויק של השוק ומניחים הנחות מוטעות שלא נותנות להם תמונה מלאה. לכן, ההצעה הטובה ביותר היא להיכנס לאינטרנט ולבצע מחקר יסודי. התחילו לנתח את המתחרים, בדקו האם יש מתחרים גדולים או קטנים, האם השוק מוצף במוצרים או שירותים דומים ועוד מספר פרמטרים בסיסיים.

ניתוח עסקי ופיננסי של המתחרים

מבחינה עסקית מומלץ לקרוא דוחות עסקיים ופיננסיים של המתחרים, זאת במידה והמידע נגיש לציבור. גם אם לא, כיום חברות רבות נעזרות בשירותי מודיעין עסקי על מנת לגלות מידע על המתחרים וכן גם להבין את שיטות העבודה, המבנה הארגוני ועוד. ניתוח רציני של השוק יאפשר לכם להעריך את ההוצאות שלכם והאם תצטרכו הלוואות ואשראי עסקי.

לקיחת אשראי לעסק החדש

לאחר שבניתם תוכנית עסקית וניתחתם את השוק אתם יכולים לפנות לבנקים ולגופים פרטיים כדאי להעמיד אשראי לעסק החדש. בניגוד להלוואות פרטיות או משכנתאות, עסקים מבוססים על תזרים כספים. תזרים כספים מאפשר לעסק לעבוד מול ספקים ולהשיג לקוחות כבר מרגע ההקמה. האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית נותנת לעסקים בהקמה את התמיכה הרצויה בשלבים הראשונים. הלוואות ללא ריבית הן האשראי המוצלח ביותר לעסקים בשלבי הקמה.

איך מקבלים מימון ומהם הקריטריונים?

בנקים יכולים לקבוע סטנדרטים שונים לקבלת הלוואה. סטנדרטים אלה יהיו תלויים בגודל העסק, השוק שאליו הוא פונה, כמות הלקוחות של העסק במידה ויש כאלה ולעיתים גם מפגש ראשוני וראיון עם בעל העסק יכול להוביל את הבנק להקשיח קריטריונים או להגמיש אותם. כדי לבקש הלוואה אתם צריכים להציג היסטוריה אישית ועסקית, יש להביא דוחות כספיים עדכניים לפחות מהרבעון האחרון וייתכן שיהיה צורך בהגשת דוחות של השנה האחרונה. בנקים ידרשו ערבויות מכל הבעלים של העסק החדש, קריטריון שלא קיים בגופים אחרים.

איך תכינו את עצמכם?

שקלו בקפידה מאיזה מוסד תבקשו את הלוואה. אם קבעתם פגישה עם גוף עסקי פרטי או בנק לא אומר שכאן הסתיימה העבודה שלכם, אלא להפך אתם רק באמצע הדרך. כדאי להגיע למפגש לאחר הכנה מדוקדקת, הכנת מידע עסקי מתומצת, הבאת הוכחות וציפיות כי העסק צפוי להרוויח תוך זמן קצר. בסופו של דבר דרך הצגת הנתונים וצורת הדיבור שלכם תסייע להשיג את האשראי המבוקש. שיהיה לכם המון בהצלחה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים