כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תהליך אשרת עבודה למטפלת סיעודית זרה

העסקת מטפלת סיעודית זרה מחייבת הנפקת היתר מטעם רשות האוכלוסין וההגירה. כמו כן, יש להכיר את הלשכות המורשות לגיוס העובד ולדאוג למימון עצמאי או באמצעות גמלת סיעוד. הנה המדריך המלא

30/11/2016

היתר העסקת עובדים זרים

היתר העסקת עובדים זרים
החוק בישראל אוסר על העסקת עובדים זרים לא רשומים. הדרך היחידה להעסיק מטפלת סיעודית זרה הוא באמצעות קבלת היתר. את ההיתר מקבלים מרשות האוכלוסין וההגירה, בעוד את גיוס העובד עצמו מבצעים מול לשכות מורשות. לאחר מכן ניתן לממן את המטפלת באופן עצמאי או באמצעות גמלת סיעוד.

שלב ראשון: הגשת טפסים

בשלב הראשון יש לפנות ליחידת ההיתרים בענף הסיעוד ולמלא את הטפסים הרלוונטיים. אפשר להתייעץ עם עו"ד הגירה בכל מקרה של התלבטות או לקבל מידע דרך אתר האינטרנט של רשות האוכלוסין וההגירה.

איזה טפסים צריך להגיש?

הטפסים הנדרשים הם בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר, התחייבות מעסיק וויתור על סודיות רפואית. מסמכים נוספים שיש לצרף לבקשה כוללים צילום תעודת זהות או במידת הצורך אישור אפוטרופסות ואישור זכאות על נכות. לאחר הגשת הטפסים נשלח אישור על תשלום אגרת הבקשה.

שלב שני: השמת עובד זר

רשות האוכלוסין ההגירה מכשירה לשכות פרטיות לטובת השמת עובד זר. התפקיד של הלשכות הוא לתווך בין העובדים לבין המטופלים, לטפל בעובדים זרים בענף הסיעוד ולהתנהל על פי הנחיות הרשות. לאחר הגשת הטפסים וקבלת האישור על תשלום האגרה, אפשר לקבל גם רשימת לשכות פרטיות מורשות ולפנות אליהן לצורך השמה של מטפל סיעודי זר.

שלב שלישי: קבלת אשרה

השלב האחרון והחשוב ביותר הוא קבלה בפועל של אשרת העבודה. גם בשלב הזה אפשר כמובן להתייעץ עם עו"ד הגירה, אך חשוב לא פחות לוודא שהוא מתבצע על פי הנחיות רשות האוכלוסין וההגירה.

איך מקבלים אשרת עבודה?

מעסיק שמצא עובד מתאים צריך לפנות לרשות האוכלוסין וההגירה לצורך קבלת אשרת עבודה שתוקפה שנה. במסגרת הפנייה עליו להציג טופס מתן אשרת כניסה לישראל, כתב התחייבות, תמונה של המטפלת הסיעודית וצילום דף פרטים מתוך הדרכון. בנוסף, הדרכון של העובד צריך להיות בתוקף למשך שנה וחצי לפחות.

התייעצות עם אנשי מקצוע

תהליך אשרת עבודה למטפלת סיעודית זרה עשוי לדרוש השקעה של זמן ומשאבים. אפשר להתייעץ עם עו"ד הגירה ואנשי מקצוע נוספים לכל אורך התהליך, וניתן לקבל מידע ישירות מנציגי רשות האוכלוסין וההגירה. חשוב לדעת שבישראל מותר להעסיק את העובד הזר רק בענף של טיפול סיעודי ואין טעם להגיש בקשה להעסקת עובדים זרים בענפים אחרים.

איך מממנים את העסקת העובד?

מי שרוצה לקבל אשרת עבודה למטפלת סיעודית זרה צריך לדעת איך לממן את השירות שלה. המימון באופן עקרוני חל במלואו על בעל ההיתר, אך ניתן גם לשלם את חלקו עם גמלת סיעוד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים