כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ההלוואה שמומלץ לקחת לשיפוץ לפני מעבר לדירה יד שניה

מעבר דירה הוא רגע מרגש לכולנו, גם אם זו הפעם הראשונה וגם אם עשיתם את זה כבר כמה פעמים. כמה כיף לעבור לסביבה רעננה ואחרת, להכיר שכנים חדשים וכיוצא באלו.

04/12/2016

עוברים דירה - סיבה למסיבה

עוברים דירה - סיבה למסיבה
מעבר דירה יכול להיות מלווה גם בחששות וסיבוכים. פעמים רבות, אנחנו עוברים לדירות שאינן חדשות ונאלצים להתמודד עם נטל השיפוץ שלהן. אז איך בכל זאת ניתן להפוך גם את תהליך השיפוץ לתהליך מהנה וחלק חיובי מחוויית המעבר? תשובות בשורות הבאות.

שיפוץ הדירה לפני המעבר אליה

אם תחשבו על זה, שיפוץ דירה שאינה חדשה, לפני המעבר אליה, שקול באופן מסוים למעבר לדירה חדשה. שיפור התשתיות והענקת פן דקורטיבי לדירה הופכים את המעבר ואת המגורים בדירה, שאינה חדשה, למעבר שונה לחלוטין במהותו. שיפוץ לפני המעבר לדירה עדיף עשרות מונים על פני שיפוץ תוך כדי המגורים בה, הן מבחינה מנטאלית והן מן הפן הטכני של העניין. השתדלו לתזמן את השיפוץ שלכם ללפני המעבר ותרגישו מיד בהבדל.

עד כמה כדאי להשקיע בשיפוץ הדירה

שיפוץ דירה, יכול להיות עניין יקר, לעיתים אף יותר מקניית דירה חדשה, כאשר לא מבצעים אותו בצורה שקולה. שיפור התשתיות בבית, החלפת ריצוף, שבירה, בנייה וצביעה של קירות, הן פעולות לא זולות בתכליתן, ולעיתים גם מורכבות פיזית לביצוע. התייעצו עם אדריכל או עם קבלן בניין בדבר השיפוץ הרצוי, התקציב שלכם והזמן שעומד לרשותכם ונסו להגיע לעמק השווה בצורך לשלב בין שלושתם. מחשבה מראש עשויה לחסוך זמן וכסף רב.

שיפוץ תשתיתי

שיפוץ תשתיתי הוא תהליך ארוך ומייגע, במיוחד לעומת תאומו הלא זהה, שיפוץ דקורטיבי. שיפוץ תשתיתי, נעשה בעיקר בדירות שאינן חדשות וממוקמות בבניינים ישנים אשר התשתיות בהם עתיקות. החלפת צנרות, שיכלול התשתית החשמלית בבית והתקנת רצפות חדשות, הם רק חלק מהפרטים שאפשר לשפץ בדירה מן האספקט התשתיתי. כמובן שעדיף להחליף הכל, אך כסף וזמן הם שיקולים שיש להביא בחשבון טרם התחייבות גדולה זו.

שיפוץ דקורטיבי

מהותו של השיפוץ הדקורטיבי היא שינוי מראהו החיצוני של הבית באופן שאינו נוגע לריהוט ואבזור הדירה. שיפוץ דקורטיבי יכול להתבטא בבניית מבני גבס בבית, צביעת הקירות החלפת המנורות ועוד. שיפוץ מסוג זה יעלה לכם משמעותית פחות משיפוץ תשתיתי, אך לעיתים הוא בגדר אריזה יפה למתנה הרוסה. היו מודעים לחסרונות התשתיתיים שבדירתכם ובצעו את השיפוץ הדקורטיבי כאשר אלו עומדים לנגד עיניכם, בנוסף אך לא במקום.

הלוואה לשיפוץ הדירה

הלוואה לשיפוץ דירה היא לא עניין של מה בכך. הלוואה לצורך השיפוץ בדרך כלל תתלווה להלוואה שנלקחה לצורך קניית הדירה, ורצוי שזו הראשונה תהיה נמוכה עד כמה שאפשר. ההלוואה שאתם לוקחים צריכה להילקח תוך השקעת מחשבה, שיתוף הבנקאי בדבר מטרת ההלוואה והתייעצות עם בעל מקצוע בנוגע לעלות השיפוץ והצורך שבו. אופציה נוספת, היא הלוואה חוץ בנקאית לכל מטרה, במידה והבנק לא יסכים להעניק לכם הלוואה נוספת.

כך או אחרת, השקיעו מחשבה בשיפוץ ובהלוואה שאתם מתכננים לקחת עבורו

ברור כשמש כי אתם רוצים להפוך את המעבר לדירה החדשה למעבר החלק והנעים ביותר. ברור גם, כי שיפוץ מקיף בדירה יספק בדיוק את הצורך הזה. אך זכרו שהדירה "יד שנייה" שלכם לעולם לא תהיה, וגם לא נועדה להיות, דירה חדשה. בצעו שיפוץ שיאפשר מקסימום רמת חיים לצד מינימום הוצאות והיקלעות לחובות, שלעיתים יכולים אפילו להרוס את חווית המעבר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים