כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת מצלמה נסתרת למעקב אחר המטפלת

בשנים האחרונות אנחנו עדים לצערנו ליותר ויותר מקרים של התעללות בילדים וטף, אם זה בגני הילדים, על ידי מטפלות או אפילו על ידי הורים.

06/12/2016

סוגים שונים של מצלמות

סוגים שונים של מצלמות
כיום אתם יכולים להשיג בקלות מצלמת מעקב למטפלת בבית שלכם, בכתבה הבאה נעזור לכם להכיר את הסוגים השונים של המצלמות, לדעת איך לבצע את המעקב בצורה הטובה ביותר, וכמובן, איך לעשות זאת בצורה חוקית.

מיקום מצלמה למעקב אחר המטפלת

עניין המיקום של המצלמה חשוב מאוד מבחינה חוקית, שימו לב שאסור לכם להציב מצלמה נסתרת בחדרי שינה ובחדרי השירותים בבית. תוכלו להציב את המצלמה בסלון הבית, או בחדר הילדים. מומלץ להציב את מצלמת המטפלת בפינת החדר על מנת שתוכל לתפוס בפריים את החלל במלואו עם כמה שפחות שטחים מתים. המיקומים השכיחים ביותר הם בתוך גופי תאורה, גלאי עשן ומכשירי חשמל אשר אין צורך להזיזם. כדאי גם למקם את המצלמה בגובה ככל הניתן.

הקלטת קול של המטפלת

ישנו חוק במדינה אשר אוסר על האזנות סתר, החוק מציין כי חל איסור לבצע הקלטה ללא ידיעה של לפחות אחד המשתתפים בשיחה, במקרה והמטפלת היא המבוגר היחיד בשיחה מומלץ להימנע מהצבה של מיקרופונים או מכשירי הקלטה בבית, אך המון הורים דווקא כן בוחרים להתקין כדי שיוכלו לשמוע איך המטפלת מדברת עם הילד, לדעת אם ומתי הוא בוכה ועוד.

ליידע או לא ליידע?

במקרה ותבחרו להגיד למטפלת על ההתקנה של המצלמה, סביר להניח שהיחס שלה ישתנה. הרבה הורים בוחרים לעשות זאת מראש כדי לוודא שאכן היחס יהיה טוב וללא בעיות, לפעמים עדיף למנוע את הבעיה מראש מאשר לחכות לרגע בו היא תגיע. אם זאת רוב ההורים בוחרים שלא ליידע את המטפלת על קיומם של המצלמות, כדי להיווכח במצבה הטבעי של אותה מטפלת, כך יוכלו להחליט אם ישנו צורך להחליף מטפלת או שמא מדובר במטפלת מן המניין.

איזה מצלמה כדאי להתקין?

עד לפני כמה שנים אם הייתם רוצים להפעיל מצלמת מטפלת בבית היה עליכם להתקין מערכת במעגל סגור, ובעת חזרתכם הביתה תוכלו לראות את כל הצילומים אשר נעשו בזמן שהמטפלת הייתה עם ילדכם. כיום יש לכם אפשרות להשתמש במצלמת מעקב למטפלת אשר תזרים את הנתונים בזמן אמת דרך חיבור האינטרנט, והדבר יאפשר לכם להיות מחוברים בכל עת מכל מקום בעולם. מצלמות מטפלת בדרך כלל דורשות חיבור לחשמל וחיבור דרך ה-wifi לאינטרנט הביתי. אמנם האיכות של הצילום לא תהיה הטובה ביותר אך ללא ספק עושה העבודה.

התיעצות

אנחנו ממליצים להתייעץ עם מקצוען בנושא ההתקנה של המצלמות, אשר יוכל להמליץ לכם על המיקום הטוב ביותר ועל הציוד המומלץ והמתאים עבור הצרכים שלכם. אנחנו מאחלים לכם למצוא את המטפלת האמינה ביותר, אבל עדיין כאשר מדובר בילדים שלנו, אנחנו חייבים לעמוד על המשמר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים