כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תגשימו את חלום הדירה בתל אביב

תל אביב היא אחת הערים הכי מבוקשות למגורים בישראל. בדרך כלל העלות גבוהה וכמות הדירות נמוכה. אז איך בכל זאת אפשר לגור בתל אביב? כל התשובות במאמר.

06/12/2016
תל אביב היא ככל הנראה העיר הגדולה והעמוסה ביותר בישראל. עם ריכוז אדיר של עסקים בעיר ובסביבתה, עם אוניברסיטה מובילה ומוסדות אקדמיים אחרים שמציעים בה מענה לסטודנטים, ועם מגוון רחב של שירותים למשפחות ולמבוגרים, אפשר בהחלט להבין איך כבשה תל אביב את לבם של ישראלים רבים שחולמים על דירה בעיר הגדולה. גם בשנים האחרונות, שבהן נכנסו ללקסיקון שלנו ביטויים כמו יוקר המחיה למשל, עדיין זוכה העיר הייחודית הזו למעמד של כבוד בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. אם החלטתם לצאת לדרך ולמצוא דירה בעיר, הנה כמה טיפים חשובים.

קונים או שוכרים?

נתונים שונים מציגים תמונת מצב שונה, אבל באופן כללי אין ספק כי תושבים רבים בעיר מתגוררים בה בשכירות, על אף שמחירי השכירות בה מאמירים. המשמעות היא שאם אתם מחפשים דירות למכירה בתל אביב צפוי לכם אתגר לא פשוט, ובעיקר מחירים גבוהים מאוד שכן זוהי אחת הערים הצפופות והמבוקשות ביותר בישראל, לא רק בשל ריבוי הסטודנטים הלומדים ועובדים בעיר, אלא גם משום שרבים המגיעים אליה מתקשים לעזוב את מרכז האקשן והבילוי של ישראל.

מה חשוב לבדוק מראש?

אם בכל זאת מצאתם דירות רלוונטיות, ישנם כמה נושאים שכדאי לכם לבדוק לפני שתתחילו לפנטז על הגשמת החלום ועל עיצוב הדירה החדשה שלכם, ובהם הסוגיה הרגישה במיוחד – חניה. מבנים עם חניה מסודרת הם תופעה עדיין נדירה, בעיקר במרכז העיר ובדרומה, אבל גם בחלקיה הצפוניים. ודאו שיש באזור שטחי חניה מספקים או לכל הפחות חניון נוח ולא יקר, ואם אתם יכולים להסתדר בלי מכונית סביר להניח שזה הפתרון העדיף והחסכוני יותר, אבל גם אז מוטב שתוודאו שהתחבורה הציבורית באזור נוחה.

מיקום הדירה

סוגיה חשובה לא פחות היא כמובן סוגיית המיקום. מי שעובד בעיקר יעדיף בוודאי לגור קרוב ככל האפשר למשרד, כדי לחסוך את הצורך ברכב וכדי להתפנק עוד קצת במיטה בבוקר. מצד שני, אזורים שבהם העסקים פורחים עשויים להיות אזורים שבהם יש לא מעט רעש, כך שאם אתם רוצים לחזור הביתה לבירה קרה ולכמה דקות של שקט במרפסת, יכול להיות שכדאי לכם להתרחק קצת מהמרכז. בנוסף, כל עוד נמשכות העבודות על הרכבת הקלה כדאי שתוודאו שהן לא נמצאות ממש בסמוך אליכן, בעיקר משום שעבודות מבטיחות רעש, והשינויים בתנועה יחד עם הכבישים הסגורים מבטיחים גם נהגים כעוסים והרבה צופרים. אם תמצאו דירה שקטה, במיקום נוח ועם חניה טובה דעו שללא ספק, אתם אנשים ברי מזל.

אל תמהרו להחליט

אין ספק, תל אביב היא העיר המבוקשת ביותר בישראל, וכפי שאתם חושקים לגור בה – כך גם רבים אחרים שיקפצו על כל דירה ואף יסכימו לשלם כמה שקלים יותר. מצד שני, הדירה שלכם תהיה הבית, המקום שבו אתם נרגעים בסוף יום עבודה או מבלים עם חברים. תכנון נכון ותשומת לב יבטיחו לכם הנראה רבה יותר, לא?
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים