כרגע באתר
2
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפול בארנבון ננסי

טיפול בארנב ננסי היא לא משימה פשוטה. ארנבים ננסיים דורשים לא מעט תשומת לב ודאגה, וחשוב להקפיד על החוקים הבסיסיים כי אנחנו לא רוצים שמשהו רע יקרה לאחד המתוקים האלו.

06/12/2016

ארנבון ננסי – מידע והמלצות

ארנבון ננסי – מידע והמלצות
ארנבון ננסי הוא יצור קטן, חמוד, מתוק ויכול להסב אושר רב, אך שימו לב כאשר אנחנו מדברים על טיפול בארנבון ננסי לא מדובר במשחק ילדים. בכתבה הבאה נביא לכם כמה שיותר מידע כדי להחליט האם ארנב ננסי תפור עליכם, ובמקרה שכן ניתן לכם כמה טיפים חשובים לטיפול נכון.

טיפול בארנבון ננסי

כאשר אתם מחזיקים את הארנב חשוב מאוד לשים לב להחזיק אותו עם תמיכה לרגליים האחוריות, זה צריך להיות כאילו אתם מניחים אותו על ידיכם ולא מחזיקים אותו, כמו כן אסור להחזיק את הארנב הננסי מהאוזניים, ובכללי עדיף שלא להחזיק אותו בכוח כלל, גופם של הארנבונים הננסיים שברירי מאוד.

ניקיון הארנב

את ההברשה והניקיון של הארנב יש לערוך לפחות אחת לשבוע, חשוב לגזוז לו את הציפורניים ולדאוג לטפל למניעת פרעושים מבעוד מועד. רצוי לשקול את הארנב מדי פעם ופעם ולעקוב אחרי הספירה, שינויים קיצוניים במשקל יכולים להיות בעייתים וכדאי ללכת לוטרינר במקרה של שינוי משקל של מעל עשרה אחוזים. חשוב לתת לארנב להרגיש בנוח, אם אתם רואים אותו מתאבק ולחוץ שחררו אותו.
את הארנבון הננסי מגדלים בבית ולא בחוץ, הוא חייב להרגיש בטוח ומוגן. הכלוב שלו צריך להיות גדול ומרווח, רפדו אותו במצע אשר יכול לספוג נוזלים. נסורת לא מומלצת בתור ריפוד לכלוב.

האכלת הארנבון

רצוי להאכיל את הארנבון בחציר וקש, ירקות וסיבים. הדיאטה של הארנבונים האלו חשובה מאוד, אוכל אשר לא מתעכל בקלות יכול לגרום להם לשלשולים ובעיות עיכול נוספות אשר לא תרצו להתעסק איתם. אם במקרה ולא תדעו מה להאכיל אותו כדאי יהיה להתייעץ עם וטרינר. זכרו שהארנבונים הם צמחוניים! אסור לתת להם לאכול בשר משום סוג.

סירוס הארנבון

כדאי מאוד לסרס ולעקר את הארנבון הננסי, בגיל מאוד מוקדם הם מתחילים להיות פעילים מבחינה מינית והם לא יפסיקו את המלאכה אם לא תעשו את המעשה הנדרש. הגיל הממוצע של ההתבגרות המינית שלהם הוא בין 4 ל-6 חודשים. אז, אם אתם לא מתכננים להרבות אותם בכמויות, עדיף שתסיימו עם זה מוקדם.

ידע זה כח

חשוב לנו שתדעו את כל הפרטים בנוגע לגידול של ארנבים ננסיים, לא תרצו להביא אחד הביתה בלי כל המידע הנדרש כדי לעשות זאת. תוכלו לשאול את כל השאלות במעמד הרכישה ואת הוטרינר השכונתי. הגידול של הארנבונים ידרוש ממכם לא מעט שעות יומיות, אם הילדים שלכם עדיין קטנטנים שימו לב לעבור איתם על כל הדגשים, במיוחד על דרכי ההחזקה של הארנבון, לא תרצו להגיע למצב בו הילד ימשוך את הארנבון או יפעיל לחץ על גופו העדין של הארנב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים