כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי גישור כפתרון ליצירת דיאלוג

מערכת המשפט שלנו קורסת בגלל העומס, וכאשר זה מגיע לתחומים שבהם אפשר להסתפק בהליך גישור בין הצדדים במקום להגיע לאולם בית המשפט, הצדדים משתכנעים לעתים שזה עדיף.

06/12/2016

תחום יחסי משפחה

תחום יחסי משפחה
ישנם כמה תחומים שבהם משפט הוא המוצא האחרון שמומלץ לאנשים לבחור, וזהו תחום יחסי המשפחה, גם בין בני זוג וגם בין בני משפח שונים. במקרים כאלה, המקרים טעונים רגשות ומתח רב שנים, וכן נחוצה מיומנות מסוימת כדי לשמור על האינטרסים של שני הצדדים מצד אחד, אבל גם להגיע בסופו של דבר להכרעה כלשהי. גישור הוא ההליך שמסייע לאנשים להגיע להכרעה זו מבלי להתעלם מטענות הצדדים, אלא תוך כדי מתן זכות ומקום לכל אחד מהצדדים לשטוח את טענותיו ואת התחושות שלו, כך שירגיש שהטו לו אוזן ומצוקותיו נלקחות בחשבון, ובכל זאת, למרות הכל, גישור חייב להגיע להכרעה גם אם מדובר בהכרעה שבה כל אחד מהצדדים לא מקבל את כל מה ציפה לקבל.

למי מתאימים לימודי גישור?

אומנות הגישור יכולה להיות המקצוע שלכם לימודי הגישור, אם אתם אנשים יציבים רגשית, כמובן, רציונליים ושקולים אבל גם אמפתיים מספיק כדי לתת לכל אחד מהצדדים מקום להתבטא רגשית. במקרים רבים מגלים שהסכסוך מקורו בתחושות של עלבון, קיפוח, כעס והתמרמרות שיש לנטרל כדי שיוכלו לגשת לעובדות ולנתח אותן במנותק מההיבטים הרגשיים. לעתים העובדות מוסכמות על שני הצדדים אולם הערפול הרגשי מקשה עליהם להסכים לכך וזהו תפקידו של המגשר לנקות בסבלנות ובעדינות את המוקשים הטעונים מהדרך ולסלול את דרך המלך להסכמה ולסיכום.

מה נותנים לכם לימודי הגישור?

טכניקות הגישור השונות הן כמספר האנשים שפונים לגישור. איש איש ודרכו, אולם ישנן טכניקות ושיטות שמתבססות על מודלים ועל היכרות עם מאפייני סכסוכים שונים. מלבד היכרות עם החוק ועם הדינמיקה של הצדדים בסכסוך כלשהו בלימודי הגישור לומדי לנהל את העימותים כדי להפחית את העצימות שלהם, וכדי להוביל אותם כל הדרך לעבר ההסכמה והכרעה המתבקשת. לימודי גישור נותנים לכם כלים שונים כדי לנהל את הסכסוכים האלה לקראת פתרון מוסכם על הצדדים, מבלי לגרום לאחד מהם להתפשר בצורה כזאת שירגיש כי לא נעשה עמו צדק ולא נשמעו טענותיו במלואן.

יצירת דיאלוגים

בעשור האחרון תפקיד המגשר החליף את הדרך המסורבלת והקשה של ביתי המשפט בשביל לישב סכסוכים ואי הסכמות כאלו ואחרות. היום בעזרת המיומנות של הגישור כדרך חיים בכל האספקטים האפשריים (בחינוך- בעבודה- במשפחה- מול חברים), אנו מצליחים ליצור תרבות חדשה של דיאלוגים מבוססי כבוד והבנה הדדית – דיאלוגים שמתייחסים ומכבדים את הצרכים של כל צד וצד בסיפור על ידי מציאת פתרונות מיוחדים ואפילו יצירתיים שמשמחים כל צד בסיפור ולרוב מיישבים סכסוכים מסובכים שאולי גם מערכת המשפט לא תצליח לפתור.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים