כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חוגי ילדים ונוער: כך תכינו אותם ללימודים גבוהים

אם נרגיל את הילדים ובני הנוער שלנו ללימודים מתקדמים כבר בשלבי בית הספר, נוכל לתת להם מקפצה משמעותית לקראת לימודים גבוהים יותר.

08/12/2016

חוגי העשרה לילדים ונוער - הקניית הרגלי למידה נכונים

חוגי העשרה לילדים ונוער - הקניית הרגלי למידה נכונים
עולם התעסוקה והעבודה הוא לא עניין קל, גם כשאתם מבוגרים. ניסיון מצטבר, תעודות המעידות על השכלה כזו או אחרת, היכרות עם תחומי ידע משתנים… כל אלו ועוד הופכים את נושא העבודה והקריירה למרדף כמעט תמידי - גם כשיש לכם מקום עבודה מסודר.
אז אם אנחנו הורים המעוניינים לתת לילדינו את המקפצה הטובה והיעילה ביותר ללימודים מתקדמים ולקריירה מוצלחת, מהן האפשרויות העומדות בפנינו כיום? אתר מדס בדק ומצא.

חוגי העשרה במוסדות אקדמיים

מוסדות לימוד אקדמיים הם המקום הראשון שבו כדאי להתחיל. במרבית האוניברסיטאות בישראל תמצאו יחידות אקדמיות לילדים ונוער, בהן הכול כבר מוכן עבור הילדים - התשתית הלימודית, חזית המחקר והשינויים בתחום הנבחר, מרצים וסטודנטים לתארים מתקדמים, והרבה רצון להנחיל את הידע המקצועי לדור העתיד. אוניברסיטאות רבות מציעות גם תוכניות וחוגים לילדים מחוננים, פעילויות לנוער שוחר מדע ואפילו אפשרויות להתנסות בלימודים מתקדמים בתחומי מחקר נקודתיים כגון ביוטכנולוגיה, לצד אפשרות להתחיל לימודי תואר ראשון כבר בשלבי התיכון.

חיפוש חוגים וקורסים באינטרנט

אחד המקורות הטובים ביותר לאיתור חוגי העשרה לילדים ונוער הוא אתר חוגל. באתר אפשר לחפש לפי תחומים ואזורים, ולקבל מייד את כל המקומות הרלוונטיים לכם, ליד הבית (אם יש). בנוסף, תמיד אפשר לחפש ולמצוא קורסים אונליין, שמועברים ישירות למכשיר שלכם (מחשב, סמארטפון, טאבלט). למשל, אתר Udemy מאפשר ללמוד כמעט כל דבר אונליין, באמצעות סדרות של סרטונים מעניינים. כל סרטון עולה כמה עשרות שקלים, ומאפשר לילדים להכיר תחומי ידע תיאורטיים ומעשיים רבים. אומנם כל התכנים ב-Udemy הם באנגלית, אבל על הדרך זה יכול להיות תרגול מצוין ויעיל גם לשפה החשובה הזו, שעדיין שולטת בשוק העסקי בכל העולם.

קורסים וחוגים במסגרת עירונית

אומנם אנחנו חיים בעידן הדיגיטל, שבו כמעט הכול נגיש לנו גם באינטרנט, אבל לפני שאתם מרימים גבה ספקנית - כדאי לדעת שתוכניות ההעשרה החוץ-לימודיות המוצעות בעיריות, בבתי ספר ובמתנ"סים יכולות להעשיר את ילדיכם ולתרום להם רבות. למשל, החברה למתנ"סים מפעילה את תוכנית "קהילה לומדת", שבמסגרתה ניתנים חוגים וקורסי העשרה לכל הגילאים, ובהם כמובן גם ילדים ובני נוער. הקורסים השונים מאפשרים הכרת תחומי ידע מגוונים, לצד התנסות מעשית בתחומים אחרים. בתי ספר רבים ברחבי הארץ מציעים חוגי העשרה מחוץ לשעות הלימודים הרגילות, כגון אנגלית, מדע, שחמט, אמנויות ועוד. גם במוזיאונים ניתן ליהנות לעתים מחוגי העשרה קצרי מועד בתחומים מגוונים.

לסיכום

ככל שתנחילו בילדיכם את אהבת הלמידה, כך תקלו עליהם בלימודיהם בבית הספר, באקדמיה וגם בעבודה (כי גם בעבודה ממשיכים ללמוד כל העת כישורים ותחומי ידע חדשים). טיפ מצוין שיעזור לכם בעניין - תנו להם לקרוא ולראות חומרים מעניינים בתחומי המדע, הטבע והאמנויות ובדקו האם הם מתחברים לאחד או יותר מהנושאים שהצעתם. זו יכולה להיות תחילתה של אהבה עמוקה לתחום ידע מעניין במיוחד, שאולי יוכל גם להפוך למקצוע בשלב מתקדם בחיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים