כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ההבדל בין לימודי מנעולן לפורץ מנעולים

פורץ מנעולים הוא איש מקצוע שעובר הסמכה במסגרת לימודי מנעולן. עם זאת, הפורץ בדרך כלל מציע סל שירותים מצומצם יותר בהשוואה למנעולן מקצועי. מבולבלים? הנה כמה דברים שכדאי לדעת על מנעולן בחיפה, בצפון, בדרום ובכל מקום אחר בארץ

11/12/2016

השירות שמציע מנעולן לעומת פורץ מנעולים

השירות שמציע מנעולן לעומת פורץ מנעולים
הסכמה כפורץ מנעולים מאפשרת לו להציע סל שירותים לקהל יעד מגוון. השירות העיקרי הוא פריצת דלתות, רכבים וכספות ויש פורצי מנעולים שמתמחים גם בטיפול במערכות אזעקה. לעומת זאת, מנעולן הוא איש מקצוע שיכול להציע עוד שורה ארוכה של שירותים נוספים, כגון:

שכפול מפתחות

לימודי מנעולן מסמיכים אותו להכיר את ההבדלים בין סוגי מפתחות ובמידת הצורך גם לשכפל אותם. פורץ מנעולים מן השורה לא תמיד יודע לבצע פעולה כזו, מה גם שבדרך כלל אין לו את ארגז הכלים המתאים עבור המשימה.

מכירת ותיקון דלתות

פורץ מנעולים מתמחה במנעולים עצמם, בעוד מנעולן מוסמך יודע גם לתקן דלתות ובחלק מהמקרים עוסקים במכירת דלתות חדשות. מנעולן בחיפה למשל יכול להיות מעורב בשיפוצי בתים, בפרויקטים של דירות חדשות מהקבלן ובמתן שירותים למוסדות ממשלתיים באזור.

התקנת פתרונות מיגון

אזעקה ופתרונות מיגון לבית משפיעים באופן ישיר על תחושת הביטחון של הלקוח. מי שרוצה להתקין מערכת אזעקה חדשה או למצוא פתרונות מיגון מתקדמים לא יכול להסתפק בשירותי של פורץ מנעולים רגיל, כי בדרך כלל הוא צריך להיעזר בידע ובניסיון של מנעולן מוסמך.

האם יש הבדל בין פורץ מנעולים ומנעולן בחיפה לבין אנשי מקצוע בערים אחרות?

ההבדל היחידי בין מנעולן בחיפה ואנשי מקצוע בענף הפריצות נובע מאזורי מתן השירות שלהם. מנעולן לא יכול להרשות לעצמו להציע את השירות בכל רחבי הארץ, כי אין לו אפשרות להגיע בזמן אמת למקומות רחוקים. גם לפורץ מנעולים יש בעיה דומה ולכן כל אחד מהם מגדיר מראש את אזורי מתן השירות.
במילים אחרות, מי שגר באזור הקריות צריך להזמין מנעולן בחיפה, בעוד מי שגר בגוש דן ובשרון יכול להזמין מנעולן מתל אביב. ההסמכה עצמה דומה בין המנעולנים והיא לא קשורה לאזורי מתן השירות, אבל בחירת איש מקצוע בהתאם למיקום גיאוגרפי חייבת להיות חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים.

איך הופכים להיות מנעולן?

ההבדל בין מנעולן לפורץ מנעולים יכול לבוא לידי ביטוי גם בתהליך ההסמכה. בעוד פורץ מנעולים לומד רק כיצד לפרוץ סוגים שונים של מערכות נעילה, מנעולן נדרש להכיר גם את הרקע התיאורטי ולהיות בקיא במערכות מיגון, אזעקות, כספות, שערי כניסה, שלטים לרכבים, מערכות כריזה, אינטרקום ועוד.

לסיום, כדאי לציין שגם מנעולן וגם פורץ מנעולים פועלים באישור מטעם משטרת ישראל. קיימים ביניהם הבדלים מסוימים אבל בסופו של דבר שניהם מחויבים לכללי אתיקה ולסטנדרטים בלתי מתפשרים של בקרת איכות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים