כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קניה חכמה לרכבים

לא משנה אם אתם מתכננים לקנות רכב חדש או משומש, יש כמה דברים שחייבים להסתכל עליהם. החל מנסיעת מבחן, דרך רמת בטיחות ועד צריכת הדלק – הנה המדריך שיעשה לכם סדר בכביש

11/12/2016

רכישת רכב

רכישת רכב
רכישת רכב כרוכה בהוצאה כספית לא מבוטלת. כתוצאה מכך, רובנו משקיעים זמן ומשאבים בהשוואה בין דגמי רכבים ובחיפוש אחר העסקה המשתלמת ביותר. מצד שני, רק מעטים יודעים מה הם באמת צריכים לבדוק כדי להבטיח קניה חכמה לרכבים.
הנה למשל מספר דגשים שחשוב לשים לב אליהם:

רכב חדש או משומש

בניגוד למה שנהוג לחשוב, רכבים חדשים לא מונעים מכם את הצורך בבדיקה יסודית. גם רכבים חדשים וגם רכבים משומשים דורשים הגדרה מוקדמת של מסגרת התקציב, בדיקה של מאפייני השימוש ברכב והחלטה על דגמים רלוונטיים. הכינו את שיעורי הבית עוד לפני שאתם בוחנים את הרכב וכך תמנעו הוצאות מיותרות.

נסיעת מבחן

קניית רכבים מתבצעת רק לאחר נסיעת מבחן. אל תסתפקו בנתונים כתובים וקחו את הרכב לנסיעה קצרה. אם אתם מתכננים לקנות רכב משומש תוכלו לתאם את הנסיעה מול המוכר, בעוד ברכב חדש תצטרכו לעשות זאת מול היבואן. השתדלו לערוך את נסיעת המבחן בתנאים שקרובים ככל האפשר לתנאי הנסיעה הרגילים שלכם. כך תוכלו לבדוק את התגובות של הרכב ולוודא שאתם עושים עסקה מוצלחת.

בטיחות

הציבו את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. זכרו שבדגמים חדשים יש אמנם מערכות בטיחות משוכללות וחדשות, אך גם ברכבים ישנים שעדיין נמצאים על הכביש ניתן ליהנות מהן. התפקיד שלכם בתור הקונים הוא לזהות את מערכות הבטיחות הרלוונטיות ולקבוע סדר עדיפויות. הסתכלו למשל על חיישני הרוורס, על מצלמות הנסיעה לאחור ועל מצב הצמיגים. כך תדעו מה העלות האמיתית של הרכב והאם יש צורך בהשקעה נוספת לשיפור הבטיחות.

צריכת דלק

ההוצאה השוטפת על הרכב הפרטי מושפעת ישירות מצריכת הדלק. בדקו את הנתונים כפי שמפורסמים על ידי היצרן, אך היכנסו במקביל לאתרי אינטרנט שעוסקים בענף הרכב כדי לקבל נתונים ריאליים. בדיקה של נתוני צריכת הדלק היא חלק בלתי נפרד מקניה חכמה לרכבים חדשים וישנים כאחד.

איזה בדיקות עושים לפני הקניה?

קניה חכמה לרכבים מבוססת על בדיקות מקצועיות ובירוקרטיות. בהיבט המקצועי, תצטרכו לקחת כל רכב משומש לבדיקה במוסך שמיועד לכך. הבדיקה תעלה לכם 400-500 ש"ח, אך יש מגוון רחב של מבצעים וקופוני הנחות באתרי האינטרנט. נצלו את הקופונים האלה ותוכלו לחסוך בהוצאות עוד לפני שאתם עולים על הכביש.

בהיבט הבירוקרטי, אתם צריכים לוודא שאין שום משכון על הרכב ושהוא לא משועבד לצד ג'. תוכלו לבצע את הבדיקה באמצעות שירות מיוחד שניתן על ידי דואר ישראל. בנוסף, אפשר ליצור קשר עם משרד התחבורה לבדיקת היסטוריית הרכב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים