כרגע באתר
3
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד בידוד תרמי בבית מסייע לצמצם את ההוצאות השוטפו

הוצאות הבית השוטפות עלולות להיות גבוהות ביותר, אולם ישנן דרכם לצמצם אותן. תתפלאו, אבל אחת השיטות הטובות ביותר לצמצום הוצאות שוטפות הינו בידוד תרמי.

11/12/2016
הוצאות הבית השוטפות עבור מיזוג, מים, חשמל, קניית מזון ועוד עלולות להצטבר לסכומים גבוהים ביותר בכל חודש, ואנשים רבים מחפשים דרכים לצמצם אותן עד כמה שאפשר. בידוד תרמי בבית הינו אחת מהדרכים היעילות ביותר בתחום זה, וזאת מכמה סיבות אשר כדאי להכיר.

אז כיצד בידוד תרמי בבית מסייע לצמצם את ההוצאות השוטפות?

• צמצום צריכת חשמל עבור מיזוג: בידוד תרמי בבית משפיע בעיקר על היכולת של הבית להישאר בטמפרטורה קבועה, כך שבמקרים בהם הבידוד טוב יותר ניתן יהיה לשמור על הטמפרטורה במצב קבוע בקלות רבה יותר. בבתים בהם הבידוד אינו טוב, יש להפעיל מזגנים לחימום או קירור במשך זמן רב יותר וכן על טמפרטורות קיצוניות יותר ואוורור גבוה יותר בכדי לשמור על טמפרטורה נעימה- דבר הגוזל חשמל רב העולה לכל בית ביוקר בסוף החודש. בעזרת בידוד תרמי, ניתן להביא את הבית לטמפרטורה הרצויה בקלות יחסית, ולאחר מכן לשמר את הטמפרטורה הזאת בעזרת השקעת אנרגיה חשמלית מינימאלית, אם בכלל.

• שמירה על מוצרי מזון: אמנם רוב מוצרי המזון נמצאים במקרר, אולם בהחלט לא כולם. מוצרים כגון לחמים, ממרחים, ריבות, חומרי בישול רבים, פירות ועוד נמצאים בדרך כלל בארונות או ברחבי הבית על קערות ומוצרי הצגה נוספים. מוצרים אלו וטריותם מושפעים משמעותית מהטמפרטורה בבית, אשר, כאמור, מושפעת מהבידוד התרמי שלו. כאשר יוצרים לבית בידוד תרמי טוב, אשר מונע שינויים קיצוניים בטמפרטורה בבית גם במקרים בהם לא מחממים או מקררים אותו בעזרת מזגן, ניתן לשמור במשך זמן רב משמעותית יותר את טריות המוצרים הללו, כך שההחלפה שלהם וקלקולם יהיו מינימאליים וניתן יהיה לחסוך כסף רב בכל חודש על רכישתם.

ניתן לראות כי בידוד תרמי בבית משפיע משמעותית על כמות ההוצאות החודשיות

הכסף המושקע בכל חודש על הפעלת המזגן או קניית מוצרי מזון אשר התקלקלו בשל טמפרטורה מצטבר לסכומים גבוהים ביותר, אשר ניתן לחסוך בעזרת בידוד תרמי איכותי של הבית
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים