כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס אימון אישי

מחפשים קריירה שתאפשר לכם למצות את הפוטנציאל העצום הגלום בכם? מחפשים עבודה שבה תוכלו לעזור לאנשים אחרים? אם כך, כדאי שתשקלו ברצינות לסיים קורס אימון אישי. בוגרי הקורס מקבלים את כל הכלים הדרושים לצורך מתן שירותי אימון לאנשים בקבוצות גיל שונות ובכל התחומים.

18/04/2013

דרישות קבלה

קורס אימון אישי אינו מצריך תואר מסוים בפסיכולוגיה, סוציולוגיה או תחומי מחקר אחרים, אך מרבית המכללות בתחום דורשות תואר אקדמי כלשהו, בתוספת ניסיון תעסוקתי של כמה שנים. לעיתים, אותן מכללות פותחות את שעריהן גם בפני אנשים עם בגרות מלאה, אך דורשים ניסיון תעסוקתי רב יותר. מעבר לזאת, במידה והמועמד אינו עומד בדרישות הקבלה, תמיד יוכל לגשת למבחן מיוחד, שיבדוק את הידיעות שלו ואת רמתו האישית. מטרתה של כל מכללה רצינית היא לבנות בראש ובראשונה קבוצה חזקה, שבה התלמידים לא רק ילמדו, אלא גם יתרמו אחד לשני מידיעותיהם. בשל כך דרישות הקבלה גבוהות.

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות תעסוקה
הדרישה למאמנים אישיים רק הולכת ועולה. אנו חיים בעולם מורכב, שהולך ומסתבך, ובתוך עולם שכזה אנשים רבים זקוקים ליד מכוונת. אנשים מוכשרים, עם הרבה רצון לעזור לאחרים ועם בסיס ידיעות חזק מוצאים את דרכם המקצועית בתחום.

בחינת תוכנית לימודים

כשאתם בוחרים במכללה שבה תלמדו אימון אישי, חשוב ביותר לבחור במקום שבו תוכנית הלימודים נבנתה תוך התאמה לדרישות של הפדרציה הבינלאומית לאימון (ICF). כמו כן, תוכנית הלימודים צריכה לעלות בקנה אחד עם דרישותיה של לשכת המאמנים בישראל. חשוב לציין כי הלשכה טרם אישרה את תוכניות הלימוד השונות במכללות.
חשוב ביותר לבחון גם מיהם המורים שילמדו אתכם. הידע שלהם צריך להיות לא רק תיאורטי (חשוב כמה שלא יהיה) אלא גם מעשי. גם הניסיון בהוראה אינו דבר של מה בכך, שכן מאמן טוב ואיש נהדר אינו בהכרח גם מורה טוב

מה לומדים?

הקורס מספק בראש ובראשונה כלים תיאורטיים לחשיבה בתחום הספציפי של הקורס. כלומר אם הקורס נועד כדי להכשיר מאמנים פנים ארגוניים, התלמידים יקבלו רקע תיאורטי על גישות ניהוליות המתאימות לתרבות הארגונית הישראלית. לעיתים, מכללות שונות מפתחות תוכניות לימוד ייחודיות, על בסיס הידע והניסיון של המנהל המקצועי.
מטבע הדברים, קורס זה הינו יישומי, ומטרתו להעניק לתלמיד את כל היכולות הדרושות כדי לעסוק באימון כבר בסיום הלימודים. קורס טוב כולל הרבה שעות להתנסות מעשית מכל הסוגים.

קורס שמשנה את החיים

מעבר לכל דבר אחר, הקורס משפיע על החיים האישיים של התלמידים, והשפעה זו הינה חיובית ומבורכת. לפני שאדם לומד לעזור לאחרים, הוא לומד לאבחן את בעיותיו ולטפל בהם. תלמידי הקורס משנים את החיים שלהם לטובה, וזאת גם במקרים בהם בוחרים בסופו של דבר שלא להתמקצע בתחום האימון.
קורס אימון אישי כולל הרבה תכנים תיאורטיים ומעשיים, שמכשירים מאמנים אישיים. הקורס מתאים במיוחד לאנשים שרוצים לתרום מהידע ומניסיון החיים שלהם לאחרים. כדי למקסם את הרווח מהקורס, חשוב ביותר לבחור במכללה טובה, המתמחה בהתאמה והעברה של תוכניות לימוד שונות למאמנים עתידיים.

המאמר בחסות אתר COACHME – לימודי קואוצ'ינג
COACHME בגוגל פלוס
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים