כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה בליצנות

ליצן מציע את שירותיו למגוון רחב של אירועים והוא יכול להתפרנס מהמקצוע באופן עצמאי או כשכיר בחברת הפעלות. מי שרוצה לעסוק בתחום יכול לקבל הכשרה ייעודית ולצבור ניסיון תוך כדי פיתוח הקריירה

12/12/2016

ליצן כאיש בידור

ליצן כאיש בידור
ליצן הוא איש בידור ברמה גבוהה שמתמחה בהצחקת קהל היעד. הליצן נדרש להתאים את התכנית האמנותית לסוג האירוע, ואפשר להזמין אותו למסיבות יום הולדת, אירועים עסקיים, אירועים פרטיים, אירועים ציבוריים ועוד. ליצנים ובדרנים עוברים תהליך ארוך של הסמכה ועם הזמן הם גם צוברים מספיק ניסיון כדי להציע מגוון רחב של שירותים מיוחדים.
הנה למשל כמה שירותים שהליצן מציע במסגרת אירועים:

מופעי בידור

הליצן יכול לשלב במופע שלו תכנים מעולמות שונים. הדגש העיקרי הוא על הפקת מופע בידור מושקע, שמניע את קהל היעד לפעולה ומצחיק אותם. זו הסיבה בגלל הליצן מציע לצד מופעי בידור סטנדרטיים גם מופעי סטנד אפ, הקראת סיפורים וכמובן מופעי קרקס ולוליינות.

סדנאות צחוק

אפשר להזמין ליצן כדי להציע סדנאות צחוק עבור המשתתפים באירוע. סדנאות כאלה בדרך כלל מתאימות לאירועים של מבוגרים, אך הן יכולות לרענן גם את המאפיינים השגרתיים של מסיבות לילדים. לסדנאות צחוק יש ערך מוסף טיפולי ורבות מהן משולבות בבתי חולים ובמסגרת ליצנות רפואית.

עיצוב בלונים לאירועים

ליצן הוא בין אנשי המקצוע היחידים שיכולים להציע שירות של עיצוב בלונים לאירועים. הבלונים הם חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של הליצן והוא יודע להשתמש בהם בצורה עדינה. הליצן מעצב את הבלונים בהתאם לאופי האירוע והוא יכול לשלב אותם עם שאר הפריטים הדקורטיביים בעיצוב.

מופעי חקיינות, שירה וריקוד

גברים או נשים שרוצים לעבוד כליצנים צריכים להיות בעלי ביטחון עצמי גבוה להציע גם מופעי חקיינות, שירה וריקוד. התפקיד שלהם הוא לזהות את תחומי העניין של קהל היעד ולהציע לו מופע שעולה בקנה אחד עם הציפיות שלו. בנוסף, סוד ההצלחה של ליצנים מבוקשים הוא שילוב בין מופעי חקיינות, שירה וריקוד ותגובות ספונטניות ומצחיקות לתקלות שמתרחשות בזמן אמת.

איך הופכים להיות ליצנים?

יש כמה דרכים להשיג עבודה בליצנות. הדרך הראשונה היא להירשם לבית ספר לליצנים ולעבור הסמכה ייעודית. בארץ המסלול הזה פחות מקובל, אך הוא נפוץ מאוד באירופה וגם בארצות הברית. מסלול הכשרה תיאורטי מתאים למי שרוצה לעסוק בליצנות ורואה את עצמו מפתח קריירה בענף הבידור.

הדרך השנייה היא לצבור ניסיון מעשי תוך כדי העבודה עצמה. זו דרך שמיועד לאנשים שאין להם ניסיון אמיתי בעמידה על במה, אך הם עדיין רוצים להציע שירותי ליצנות עבור קהל מגוון. היתרון של צבירת ניסיון הוא שאפשר לבצע את העבודה עצמה וגם להרוויח כסף. כמו כן, אפשר לעבוד בחברה שמתמחה בהפעלות לאירועים ולהיות מועסקים כשכירים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים