כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איגוד התאגידים העירוניים והשפעתו על סביבת המגורים

בניית מרכזי מחזור, החלפת תשתיות עירוניות, השקת מוסדות תרבות וספורט והקמת מערכות סולריות – אלו רק חלק מהדרכים המבורכות, בהן משפיע איגוד התאגידים העירוניים על סביבת המגורים של תושבי הארץ. הכירו את האיגוד ואת מטרותיו, וראו כיצד האג'נדה שלו מיושמת בשטח הקרוב לביתכם.

12/12/2016

פועלים מצפון עד דרום

פועלים מצפון עד דרום
איגוד התאגידים העירוניים ברשויות המקומיות מאגד בתוכו למעלה מ-100 חברות עירוניות מצפון הארץ ועד דרומה. עם החברות באזור הצפון נמנות למשל מועצה אזורית גליל עליון, החברה הכלכלית לבית שאן בע"מ, החברה לפיתוח נצרת-עילית בע"מ, חברה כלכלית משגב, חברה כלכלית קריית-שמונה ועוד. מהמרכז מגיעות הרשות לפיתוח כלכלי תל-אביב-יפו, החברה לפיתוח יפו העתיקה, החברה העירונית לפיתוח רעננה, החברה הכלכלית לחדרה בע"מ, החברה לחינוך לתרבות ולפנאי בחבל מודיעין ורבות אחרות. החברות העירוניות מאזור הדרום כוללות את החברה הכלכלית לפיתוח אשכול בע"מ, חברה לפיתוח ולבניין בערבה בע"מ, חברה כלכלית לפיתוח שדרות, החברה הכלכלית לאילת בע"מ וכיוצא באלו.

שיפור איכות חיי התושבים

לאיגוד מטרות רבות, חלקן עוסקות באופן ישיר בקידום סביבות המגורים בערי ישראל וכפועל יוצא בשיפור רמת החיים של המתגוררים בהן. לא פעם נראה שמדובר בדברים "הקטנים", כמו הקמת חניון משאיות או קאנטרי קלאב, שהופכים את השגרה ברשות המקומית לנוחים יותר, לבריאים יותר ולנעימים יותר. עם זאת, באיגוד חושבים גם ברמת ה"מקרו" ופועלים רוחבית. עובדה זו באה לידי ביטוי בתוכניות עבודה הנפרסות על-פני שנים ארוכות.

שלל פרויקטים מבורכים

לאורך השנים קידם איגוד התאגידים העירוניים ברשויות המקומיות מספר רב של פרויקטים בערים שונות ברחבי הארץ, שמטרתם להעשיר את חיי התושבים ממגוון בחינות – החל מספורט ומתרבות, דרך חינוך ורווחה וכלה בקיימות ובאקולוגיה. בין היתר, ניתן לציין את הפרויקט הסולרי ביהוד, במסגרתו הוצבו 12 מערכות סולריות על-גבי מבני ציבור ובתי ספר בעיר.

דוגמה נוספת היא הקמתו של אצטדיון המושבה החדיש בפתח-תקווה, שהפך לאייקון אמיתי ושדרג את תרבות הספורט באם המושבות. פרויקטים נוספים עוסקים למשל בחיסכון בחשמל, במחזור פסולת, בבניית שכונות ירוקות, ביצירת ערים חכמות ועוד – ולראייה יצחק בורבא, מנכ"ל ויו"ר איגוד התאגידים העירוניים, אמר עוד ב-2008 שהאיגוד שם לו למטרה להוביל את המהפכה הירוקה בישראל.

עם הפנים קדימה

בתחילת 2017 עתידה להתקיים באילת ועידת איגוד התאגידים העירוניים בנוכחות היו"ר יצחק בורבא. במסגרת הוועידה ה-12 במספר תפורטנה בוודאי תוכניות האיגוד בכל הנוגע לפעילותו באזורי המגורים של תושבי הרשויות המקומיות. בוועידה ייקחו חלק ראשי ערים, שרים, חברי כנסת ומומחים מתחומים שונים, שישפכו אור באשר למלאכת הקודש של האיגוד בישראל. כאמור, קידום איכות חייהם של התושבים היא מטרת העל של האיגוד, ובוועידות שכאלו תוכניות עתידיות מתחילות לרקום עור וגידים, רעיונות גדולים מונחים על השולחן ושיתופי פעולה מבורכים יוצאים לדרכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים