כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניהול נכסי נדל"ן

נכסי נדל"ן דורשים ניהול קבוע שמתבטא בעיקר בתחזוקה, גבייה והנפקת אישורים בירוקרטיים. הניהול צריך להתבצע על ידי חברה מקצועית שמכירה את ענף הנדל"ן. היתרון של עיסוק בתחום הזה הוא ביקוש ותגמול גבוהים, החיסרון הוא היעדר יציבות

13/12/2016

ניהול נכסים

ניהול נכסים
נדל"ן הוא בין הענפים הדינאמיים והמרתקים ביותר בישראל. מלבד העובדה שנכסי נדל"ן שווים הרבה מאוד כסף והמחיר שלהם כל הזמן עולה, יש תעשייה שלמה של אנשי מקצוע שמתמחה בענף הזה. כך לדוגמא קיים כיום ביקוש גבוה במיוחד לשירותי ניהול נכסים. ניהול כזה בא לידי ביטוי במספר היבטים ופעולות:

תחזוקה שוטפת

שירותי ניהול כוללים תחזוקה שוטפת וצמודה של הנכס. בעזרת שירותי ניהול נכסים ניתן להבטיח טיפול מהיר בתקלות, למנוע נזקים בלתי הפיכים במקרה של בעיות צנרת ובמידת הצורך גם לתאם עבודות שיפוץ מול בעלי מלאכה. התחזוקה השוטפת שמתבצעת על ידי חברת ניהול מקצועית תמיד טובה ועדיפה על ניסיון לתחזק את הנכס באופן עצמאי ועל ידי הבעלים.

גבייה

ציבור המשקיעים בוחר בנכסי נדל"ן כי הוא יודע שניתן להשיג מהם תשואה גבוהה. התנאי לתשואה כזו הוא בין היתר גבייה בזמן של התשלומים. חברת ניהול נכסים מציעה את השירות הזה ודואגת לשיתוף פעולה מול הלקוחות, השוכרים או כל מי שמשתמש בנכס.

בירוקרטיה

יש מגוון רחב של נושאים בירוקרטיים סביב נכסי נדל"ן ברחבי הארץ. ההתנהלות העיקרית היא מול הרשות המקומית, אך במקרים מסוימים נדרשת גם הגשת טפסים לנציגי המחוז, לשכת המקרקעין, משרד הבינוי וכן הלאה. חברת ניהול יכולה לטפל בבירוקרטיה סביב הנכסים ולחסוך זמן יקר עבור הבעלים.

תחזוקה שוטפת וגיבויי הכספים

חברה מקצועית לניהול נכסי נדל"ן תדע לעקוב אחר התנודות הכלכליות ותייצג את האינטרסים של הלקוח בצורה הטובה ביותר. היא תבצע את התחזוקה השוטפת תוך יצירת קשר עם בעלי מקצוע מנוסים, אך במקביל תדאג גם לגבות את הכספים בזמן. לצד אלו תספק חברת הניהול פתרונות בירוקרטיים לדרישות שעולות על פני השטח ותגיב לעליות והירידות במחירי הנכסים.

יתרון עיסוק בתחום הנדל"ן

היתרון של עיסוק בתחום הנדל"ן הוא תגמול גבוה וביקוש מצד חברות פרטיות, ארגונים ועסקים. אפשר לעסוק בתחום גם באופן עצמאי ולשלב את שירותי ניהול הנכסים עם תיווך נדל"ן או שירותים אחרים. ענף הנדל"ן צפוי להמשיך ולגדות בשנים הקרובות, בעיקר כל עוד הביקוש לנכסים הרבה יותר גבוה מההיצע הקיים.

חסרון עיסוק בתחום הנדל"ן

החיסרון של התחום הוא היעדר יציבות. הענף כולו מתאפיין בחוסר יציבות והוא מושפע באופן ישיר מהחלטות ברמה הממשלתית, הפוליטית והמדינית. קשה לתאר את מאפייני הענף הנדל"ן בעוד עשור או שניים קדימה, וחברות הניהול הן הראשונות שעלולות להיפגע. המשמעות היא שיש צורך ביצירת תשתית יציבה יותר להשתלבות בענף הנדל"ן ולהצעת שירותי ניהול ברמה גבוהה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים