כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לרכישת מחשב יד שניה

רכישת מחשב חדש היא עסק לא פשוט. האפשרויות הן בלתי מוגבלות ועשויות לבלבל אותנו. האם לבחור במחשב נייד או נייח? באריזה כזאת או אחרת? בחירה גודלו ומשקלו של המחשב, כרטיס מסך, כרטיס זיכרון, נפח הכוננים ועוד. האם אולי כדאי להסתפק במחשב מיד שניה? כל התשובות לפניכם.

18/12/2016
בימינו התרגלנו אל הקדמה המהירה והחלפת דבר חדש בחדש בקצב מסחרר. אנחנו לא מספיקים למצות מכשיר שימוש במכשיר חשמלי מסוים וכבר הקדמה מדביקה אותנו ומוציאה אל השוק גרסאות משופרות ואנו חשים מיושנים וארכאיים. בכל רגע יוצא אל השוק מחשב קטן יותר מקודמו, מהיר יותר, חזק יותר וכולי.

האם כדאי לרכוש מחשב מיד שניה?

התשובה הינה חד משמעית - כן. כמובן שתמיד כיף להתחדש במכשיר נקי וחדיש, להגיע הביתה, לקלף ממנו את האריזה ולהתגאות מן המהירות שלו אך ניתן כיום להגיע לתוצאות דומות בהשקעה מינורית. באם חשבון הבנק שלכם אינו מאפשר לכם רכישת מחשב חדש, תוכלו לקחת את המחשב הישן שלכם למעבדה ייעודית ולשפצו. המחשב יעבור פירמוט, ניקוי, החלפה או הוספת כוננים, הוספת זיכרון וחיזוק כרטיס המסך והקול. הדבר יקצץ בעלות אם כי גם המחשבים החדישים ביותר שיוצאים כיום לשוק כבר אינם יקרים בעבר ותוכלו לרכוש מחשב קטן וחדש גם במחיר הוגן.

חשוב לבדוק!

אם החלטתם לרכוש מחשב מיד שניה, חשוב מאד לערוך מספר בדיקות, ממש כפי שכאשר רוכשים רכב לוקחים אותו לנסיעת מבחן. אם יש לכם טכנאי ישר ואמין אשר מתמצא בנושא תוכלו לפגוש אותו יחד עם המוכר והמחשב. אם אין לכם טכנאי העשוי לסייע ברכישה, תוכלו לבקש מהמוכר לקחת את המחשב למעבדה בשביל לבצע בדיקת תקינות.

בדיקה קלה ופשוטה

בין אם יש לכם מחשב קטן ונייד או מחשב נייח וגדול, קיים פתרון קל ונח לבדיקת מחשב עצמאית והוא התקנת אחת מתוכנות הבדיקה הסינתטיות הקיימות. אלו הן תוכנות אשר מריצות תהליכים שונים במחשב הנבדק – במטרה לבחון את ביצועי המעבד, הזיכרון, הכרטיס הגרפי והכונן הקשיח. כל תוכנות הבדיקה הן פשוטות להפעלה ועובדות אוטומטית.

אלמנטים נוספים לבדיקה

חשוב מאד לבדוק את שחיקת המחשב אותו אתכם מעוניינים לרכוש. כל אלמנט עשוי להוות מכשלה בקניה או הורדה משמעותית במחיר המבוקש. עליכם לבדוק את מצב האריזה אשר לעתים יעיד אם המחשב קיבל מכה, מצב הכפתורים והלחצנים, סוללה במידה ומדובר במחשב נייד, שקעים ובעיקר שקעי USB הנוטים להתעקם ולהתקלקל, פיקסלים שרופים במסך, מעבד גרפי (לעתים תראו ריצודים), כמה המכשיר מתחמם. כמו כן, יש לשים לב ממני אתם רוכשים את המכשיר. כמובן שעדיף לרכוש מחשב קטן וחלש מעט יותר מאדם שכמעט לא עשה בו שימוש מאשר מחשב חדיש וחזק אך משומש לעייפה מאחר ומצב שמור עדיף על מצב משומש ורעוע.

מחשב חדש- לא רק המחיר קובע!

אם בסופו של דבר החלטתם לקנות מחשב חדש ולא מיד שנייה, כדאי שגם פה תהיו זהירים. לפני שאתם קונים עשו את כל הבדיקות האפשריות, התייעצו עם חברים, השוו מחירים וכמובן תבקשו שיתאימו לכם את המחשב המתאים ביותר לצרכים שלכם. לפעמים לא חייב לקנות מחשב יקר מדי. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים