כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אילוף כלבים ופתרון בעיות התנהגות

הזנחה או טיפול לא נכון עלול להוביל לבעיות התנהגות אצל הכלב. אילוף כלבים מקצועי יסייע בפתרון בעיות אלה, כך שתוכלו ליהנות מחיית מחמד מקסימה ואוהבת.

18/12/2016

כלב כחיית מחמד

כלב כחיית מחמד
מאז ומעולם הכלב נחשב לחברו הטוב ביותר של האדם, ומשפחות רבות בישראל מאמצות כלב כחיית מחמד. כל מי שברשותו כלב יכול להעיד על השמחה ועל האהבה שהוא זוכה לקבל, אך אם אין דואגים לאלף את הכלב או מזניחים אותו ולא קשובים לצרכיו, עלולים לגלות כי חיית המחמד האהובה גורמת לנזקים בבית או בחצר, ולעתים הכלב גם סובל מבעיות התנהגות בדרגות שונות, מקלות ועד קשות ומורכבות.

תסכול לשני הצדדים – לכלב ולבעליו

בעיות התנהגות של הכלב באות לידי ביטוי במגוון קשיים וביטויי מצוקה. כדאי לדעת כי כלב השרוי במצוקה מבטא זאת באופנים שונים כגון כרסום רהיטים, ניסיונות חוזרים ונשנים לברוח מהבית, נשיכות של עוברי אורח ושל ילדים, נביחות ללא הפסקה, ליקוק עצמי או גירוד עצמי מוגזם (לעתים עד פציעה עצמית) וכיוצא באלה.

פתרון בעיות התנהגות

בעיות התנהגות של הכלב עלולות לגרום לתסכול רב אצל בעליו, ולמעשה נוצר מעין מעגל קסמים בו גם הבעלים וגם כלבו מתוסכלים וסובלים. לעתים עלולים להגיע לכדי ייאוש ואז יש המחפשים פתרונות למצוקתם כמו מציאת בית חדש לכלב, לכן כדאי לדעת כי אין צורך לוותר, מאחר שבאמצעות אילוף כלבים מקצועי ונכון ניתן לפתור את כל בעיות ההתנהגות של הכלב, וליהנות מחיית מחמד מקסימה וחברותית ומאהבה בלתי פוסקת.

מטרת האילוף של הכלב

רבים חוששים מעצם המושג אילוף, לכן כדאי להבין כי מטרת המעשה היא ליצור חיבור ותקשורת בריאה ונכונה בין הכלב לבעליו. כמו כן, האילוף נועד לסייע לכל בני המשפחה לתקשר היטב עם הכלב, להבין את צרכיו הייחודיים וליהנות מחיים משותפים זה לצד זה, המלווים בהרבה אהבה ואושר. אילוף כלבים לא נועד לדכא את פעולותיו הטבעיות או לגרום לו להפוך לחיית מחמד נטולת רגשות ושמחה, אלא נהפוך הוא. מטרת האילוף היא לקרב בין הכלב לבעליו ולבני המשפחה, ולסייע להם לחיות יחד בהנאה.

שיטות אילוף כלבים

יש מגוון שיטות אילוף של כלבים, ביניהן שיטות מסורתיות ועתיקות הנשענות על ידע שנצבר לאורך מאות ואלפי שנים. אמנם, יש גם שיטות שנועדו לאלף כלבים למטרה מסוימת כמו כלבי שמירה, נחייה, גילוי מוקשים וסמים וכיוצא בזה. עם זאת, כאשר רוצים לאלף את הכלב לא לעשות צרכים בבית, להימנע מכרסום רגלי הספות והשולחנות בבית, לפתור בעיות התנהגות כמו נבחנות ונשכנות וכדומה, יש לפנות רק למאלף כלבים מנוסה שמציע פתרון יעיל ומהיר יחסית.

היכן ניתן לבצע את האילוף?

ראוי לציין כי את האילוף ניתן לבצע יחד עם בעלי הכלב, אפשר גם בבית הלקוח באופן פרטי או באימון קבוצתי, בשיטה חיובית שנועדה לחזק את ההתנהגות הטובה של הכלב ולמנוע ממנו בעיות התנהגות שונות. ישנה גם אפשרות לשלוח את הכלב לאילוף בתנאי פנסיון. כאשר הכלב נשלח לאילוף בתנאי פנסיון הוא עובר אילוף על ידי אנשי מקצוע שמטפלים בבעיות התנהגות שונות של הכלב, ובעליו מקבל דיווח שוטף ומפורט על שלבי התקדמות האילוף.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים