כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מצלמות אבטחה ביתיות

מצלמות אבטחה ביתיות קיימות על מנת לעזור לנו להרגיש בטוחים מול כל גורם חשוד שבא לפגע הן בחומר והן באנשי הבית, גם כהורים לילדים וגם בתור אנשי הבית חשוב שנשמור ונדאג לעצמנו בצורה הטובה ביותר.

20/12/2016
הדאגה לחפצי הבית שלנו הולכת וגוברת בשנים האחרונות, בהן יש עלייה משמעותית בכמות גלי הפריצות בכל רחבי הארץ. דרכי המיגון הישנות כמו התקנת סורגים או דלתות ממוגנות כבר מתחילות להיות פחות רלוונטיות מאשר בעבר, שכן הפורצים רק נעשים מתוחכמים יותר ויותר ומסוגלים לפרוץ כמעט לכל בית. אולם, עדיין יש דרכי מיגון יעילות מאוד שמרתיעות את הפורצים ומאפשרות לתפוס אותם על חם. אחת מהאופציות היעילות ביותר למניעת פריצות היא התקנה של מצלמות אבטחה ביתיות. אלו הן מצלמות שמצלמות ומקליטות את כל הנעשה באזור בהן הן מוצבות. מצלמות אלו הן קטנות מספיק כדי שיהיה נוח להציב אותן בבית ומצב שני יעילות מספיק כדי לצלם ברזולוציה גבוהה. הן מספקות שני דברים שמסייעים להתגוננות מפני פורצים: האחד הוא הרתעה, כיוון שפורצים נוטים לא לפרוץ במקום בו יש מצלמה והשני הוא אפשרות לזיהוי הפורצים, דבר שנותן יכולת לתפוס אותם ולדאוג לכך שיטופלו במהרה על ידי המשטרה.

סוגי מצלמות האבטחה

יש כמה סוגים מרכזיים של מצלמות אבטחה ביתיות, בעלות יכולות שונות:

• מצלמת אבטחה קלאסית – זהו סוג המצלמות הפשוט ביותר. אלו הן מצלמות קטנות עם איכות תמונה בינונית, אשר מקליטות את המידע המצולם על גבי כרטיס זיכרון במצלמה עצמה. מצלמות אלו יכולות לצלם רק באור. הן יכולות להיות טובות עבור הרתעה ראשונית וגם עבור קבלת מידע חזותי שמספיק כדי לזהות פורצים.

• מצלמות אבטחה עמידות – זהו שדרוג של מצלמות האבטחה הפשוטות. אלו הן מצלמות אבטחה שמיוצרות בטכנולוגיה מתקדמת יותר, שמאפשרות להן עמידות בפני מים, קור, חום קיצוני, רוחות וכדומה. הן מומלצות עבור אנשים שמעוניינים למגן את הגינה שלהם. קיימות כמו כן גם מצלמות עם עמידות לוונדליזם, שמונעות מהפורצים להרוס אותן.

• מצלמות נסתרות – מצלמה נסתרת היא פתרון מצוין עבור אנשים שרוצים להימנע מוונדליזם של המצלמה, או שפשוט רוצים שהמצלמה לא תיראה לעין. מצלמות נסתרות הן קטנטנות ויכולות להיכנס לתוך כמעט כל חפץ בבית.

• מצלמות תרמיות – קיימות מצלמות אבטחה שמשלבות יכולת צילום באינפרא אדום. צילום כזה הוא צילום תרמי, כלומר מגלה גופים החמים יותר מהסביבה, כמו בני אדם ובעלי חיים. עם מצלמה כזו ניתן למעשה לצלם בלילה, דבר שמקנה יתרון אבטחתי גדול.

איך בעצם מצלמת אבטחה עובדת?

בעיקרון, השוני של מצלמת אבטחה ממצלמה רגילה הוא שמצלמת האבטחה ממשיכה לעבוד ולצלם כל עוד היא דולקת. מעבר לכך, מצלמת אבטחה גם מקליטה את החומר המצולם על גבי כרטיס זיכרון או באמצעות קישור למחשב. מצלמות אבטחה ביתיות פועלות פעמים רבות כרשת של מצלמות שאת המידע ממנה מקבלים דרך תוכנה מיוחדת. חשוב לזכור שכל סוג של מצלמה עובד בצורה קצת שונה ולכן בעת ההתקנה כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה כדי שתותקן המצלמה המתאימה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים