כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התאמת וילונות לחדרי הבית השונים

אם ערכתם באחרונה שיפוץ מקיף בדירה, או פשוט החלטתם שהגיע הזמן לרענן מעט את עיצוב הבית – תוכלו בקלות לשדרג את מראה החלל באמצעות התאמה של וילונות לחדרי הבית השונים. וילון מוסיף גם צבע וגם ערך שימושי לכל חלון אותו הוא מעטר.

20/12/2016
תלייה של וילונות בחדרי הבית יכולה לשדרג באופן משמעותי כל חלל בו היא מתבצעת. המראה של רצועות בד מתנוססות על גבי החלון הופך את המראה רך ונעים, ואת השהייה באותו חדר למהנה יותר אף היא. כדי לתכנן את התלייה באופן מדויק מומלץ לקחת את המידות של החלון המיועד, ולוודא כי משאירים מספיק בד כך שיכסה את החלון כולו. תוכלו לקנות וילונות מוכנים לתלייה בחנויות לעיצוב הבית, או לרכוש בד ולתפור את היצירה בעצמכם.

לתליית וילונות יש גם ערך פונקציונלי

הבחירה להוסיף וילונות לאחד מחלונות הבית (או לכולם) איננה רק בחירה אסתטית, יש לה גם ערך פונקציונלי ושימושי. הוילון משמש כאמצעי הצללה אשר הנו עדין יותר מאשר תריס. אין צורך להתלבט עוד בין חלון פתוח לרווחה ובין תריס סגור אשר מחשיך את החלל לחלוטין. מעכשיו תוכלו להשאיר את התריס פתוח, והוילון כבר ידאג לטשטש מעט את האור ולמנוע מהשכנים להציץ אל תוך חדר המגורים שלכם (חשוב כמובן לבחור בבד אטום שמאפשר זאת).

לכל חלל ניתן להתאים וילון מבד אחר ובטקסטורה שונה

כל אחד מחדרי הבית יוכל להפיק מהתאמה של וילון בעיצוב שונה, בהתאם לפלטת הצבעים השולטת באותו חלל ובהתאם למראה שברצונכם לייצר. יריעות בד לבנות ישוו לחדר מראה רך ורומנטי, בעוד שטקסטיל בהדפס בצבעים עזים יתאים בעיקר לחדרי ילדים. גם סוג הבד ממנו עשוי הוילון משפיע על המראה הנוצר – ניתן לבחור בבד קל ושקוף אשר מאפשר להרבה אור לחדור דרכו, או לחילופין בבד כבד ועבה אשר חוסם את האור בצורה אפקטיבית.

גלילת הוילונות יכולה להתבצע במגוון כיוונים וצורות

וילון איננו חייב להיות מורכב מרצועת בד אחת. ישנם כאלה אשר מורכבים משתי רצועות בד, כל אחת מהן נפתחת לכיוון אחר של החלון. בנוסף, קיימים גם כאלה אשר נגללים מעלה ומטה (במקום גלילה שמתבצעת ימינה ושמאלה) ומאפשרים להתאים את המנח של הוילון אל הזווית המדויקת בה השמש נמצאת באותו רגע. חשוב לבחור את פתרון הגלילה אשר מתאים לגודל החלון ואל החלל בו אותו חלון ממוקם.

כדי להימנע ממראה מוזנח, זכרו לדאוג לניקיון הוילונות

כדי לשוות לחדר מראה מטופח, חשוב לזכור לדאוג גם לניקיון הבדים המרכיבים את הוילון. עשו לעצמכם מנהג מדי פעם לכבס את הטקסטיל, ובאופן זה לשמור על המראה הנקי והמכובד שלו. למי מכם שמעוניינים להשקיע במיוחד בתהליך – ניתן להקדיש זמן גם לגיהוץ של הוילונות. הגיהוץ יבליט את התפרים הקיימים בבד ובכך ישווה לו מראה אלגנטי.

זו איננה חתונה קתולית - ניתן להחליף ולרענן את הוילונות מדי פעם

היופי בתלייה של וילון הוא בכך שלא מדובר בהשקעה כספית כבדה במיוחד, וניתן בקלות להחליף ולרענן אותו מדי פעם. זוהי איננה השקעה כבדה כמו בקנייה של ספה או החלפה של הריצוף, ובהתאם להלך הרוח ששורה עליכם באותה תקופה – תוכלו לשנות גם את מראה החלל. תתפלאו לגלות איזה שינוי גדול יכולה לחולל החלפה של גוון הבד, מעבר לסוג וילון בגלילה אחרת, או הוספה של וילון לחלון שעד כה לא חשבתם לכסות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים