כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות סיעודי

בגילאים מתקדמים, אנחנו לעתים קרובות מחפשים עבור הקרובים אלינו מסגרת דיור טובה ומוגנת, שתספק את איכות החיים הגבוהה ביותר ואת הטיפול האישי ביותר בכל דייר. חשוב להבדיל בין בית אבות סיעודי לבין דיור מוגן – וכעת נכיר את האפשרויות האלה לעומקן.

22/12/2016

רבים מבני ובנות הגיל השלישי מחפשים אפשרויות דיור טובות שמתאימות לצרכיהם

רבים מבני ובנות הגיל השלישי מחפשים אפשרויות דיור טובות שמתאימות לצרכיהם
בגיל השלישי, הצרכים שלנו משתנים באופן מהותי לעומת חיינו לפני כן. מדובר בגיל הפרישה, הגיל בו אנו רוצים ליהנות מחיים נוחים ופשוטים יותר מלפני כן, מבלי שנצטרך לדאוג לטרדות היום יום ולמשימות השונות שמעסיקות אותנו שנים רבות כל כך. מעבר לכך, מדובר בשנים בהן הגוף שלנו משתנה ונחלש, ולעתים הצרכים הרפואיים והסיעודיים שלנו משתנים באופן מהותי – ועבור כל מצב שכזה, באופן אישי, כדאי בהחלט לבחור ולהתאים מסגרת דיור רלוונטית. בין אם מדובר במסגרת שמתאימה לכם – עבור הדיור שלכם, ובין אם מדובר במסגרת שאתם מחפשים להורים שלכם או לאנשים קרובים אחרים – אתם צריכים להכיר את האפשרויות השונות לעומק, ולדעת לבחור בזו המתאימה ביותר לצרכים אלה.

מהו בדיוק דיור מוגן?

דיור מוגן הוא מסגרת שמתאימה בעיקר לקשישים בעלי אורח חיים עצמאי. מי שמעוניין בחיי פרישה שהם פשוט חיים נוחים, איכותיים, עם מרחב אישי מטופח ועם אפשרויות פנאי ובריאות מתקדמות – צריך לחפש מסגרות של דיור מוגן שמתאימות לו, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה איכות החיים והמתקנים השונים.

מהם היתרונות של מסגרת דיור זו עבור בני הגיל השלישי?

מסגרות אלה הן מסגרות בהן בדרך כלל יהיה מענה רפואי בסיסי מקומי, אבל בסיטואציות בהן יש צורך בטיפול רפואי או סיעודי צמוד יותר – הן פחות מתאימות, וכדאי לחפש מסגרת של בית אבות סיעודי כזה או אחר.

מהם בתי אבות סיעודיים, ומה ההבדל בין דיור מוגן לבין אפשרות זו

בית אבות סיעודי הוא מסגרת בעלת אוריינטציה טיפולית ורפואית יותר מדיור מוגן. מי שזקוק לטיפול סיעודי ורפואי צמודים יותר מאלה הבסיסיים במסגרת הדיור המוגן, צריך לחפש אפשרויות שכאלה. מעבר למתקנים האישיים והציבוריים של בתי אבות סיעודיים, יש הקפדה גדולה ונרחבת מאוד על המתקנים הרפואיים והסיעודיים, ובעיקר על הצוות המוכשר בדיוק לשם כך ומוכוון מקצועית לכך גם כן. לאחר שמבטיחים את הסביבה הטיפולית והסיעודית האיכותית ביותר עבור כל דייר, ניתן לדאוג גם לאיכות החיים של הדיירים ולמתקנים השונים המיועדים לפנאי, בריאות וכדומה.

בחרו באפשרות המתאימה ביותר עבור הצרכים שלכם או של האנשים הקרובים אליכם

בין אם מדובר בדיור מוגן ובין אם בבית אבות סיעודי, ישנן לא מעט אפשרויות שיכולות להתאים לצרכים שלכם או של האנשים הקרובים אליכם. עליכם למצוא את האפשרות האידאלית עבורכם, מבחינה אישית, כלכלית, סיעודית, עצמאות – ומכל היבט אחר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים