כרגע באתר
3
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חיבור מערכות גילוי אש למערכות אזעקה בבתים פרטיים

בענף התעשייה ובמגזר הציבורי מבינים היטב את המשמעות של מערכות גילוי אש, ולכן מקפידים על ביצוע הנחיות בטיחות בנושא הזה. אך לעומת זאת, דווקא בבתים פרטיים לא תמיד מייחסים את החשיבות הנכונה עבור מערכות הגילוי.

21/04/2013
שריפות הן אחת הסיבות המרכזיות לנזקים בבתים פרטיים. מלבד הרכוש, העומד בפני סכנה, השריפות עשויות לפגוע בבני המשפחה, למוטט את יסודות המבנה, ואף להשפיע על הסביבה הקרובה. על מנת להתגבר על הבעיה הזו, יש לחבר את מערכות גילוי האש אל מערכות האזעקה.

מדוע יש צורך בחיבור בין המערכות השונות?

מדוע יש צורך בחיבור בין המערכות השונות?
החיבור, הנדרש בין מערכות גילוי אש למערכות אזעקה בבתים פרטיים, הוא תולדה של צורך מאוד חשוב. ממחקרים ונתונים, שנאספו בשנים האחרונות, עולה כי כמעט מחצית מהבתים הפרטיים מחוברים אל מערכות אזעקה. תפקידן של מערכות אלו הוא למנוע פריצות וגניבות, אך הן לא יעילות בכל הנוגע לשריפות בלתי מבוקרות. בעזרת חיבור של מערכות גילוי האש אל מערכות האזעקה, הקיימות בבתים פרטיים, ניתן ליהנות ממספר יתרונות בולטים:
א. תשתית – החיבור של מערכות גילוי האש מתבצע על בסיס התשתית הקיימת של מערכות האזעקה. המשמעות היא כי אין צורך בהקמת תשתית חדשה, ניתן לחסוך עלויות, ואפשר לסיים את החיבור בתוך זמן קצר.
ב. עלויות – חברות מקצועיות, העוסקות בתחום גילוי האש, יודעות כיצד לחבר בין המערכות על פי דרישות הלקוח.
ג. בטיחות המשפחה – מערכת הגילוי מתריעה על השריפה, ומאפשרת לבני המשפחה לפנות את הבית או להתחיל בתהליכי כיבוי. זו היא מערכת מתקדמת, אשר משתמשת באמצעי הכריזה וההתרעה של מערכת האזעקה, הנפוצה בבתים פרטיים.

היכן מתקינים את המערכות לגילוי אש?

נהוג להתקין את מערכות גילוי האש במקומות, בהם יש סבירות גבוהה לשריפות, כגון מטבחים, חדרי חשמל או בקרבת מתקנים, הפועלים על גז. בבתים פרטיים אפשר לנצל את היכולות של מערכות גילוי האש לצורך התקנה בחדרים לא מאוישים, כמו מחסנים וחדרי שירות.
ישנם סוגים שונים של מערכות גילוי אש, וחשוב להבין את ההבדלים ביניהם ובין סוגי ההפעלה. ניתן להצטייד במערכות, המבוססות על גלאי עשן או גלאי חום. מנגד, אפשר לבחור בלחצני מצוקה, המופעלים ידנית. התקדמות טכנולוגית משמעותית בתחום גילוי האש וכיבוי השריפות יצרה גם אפשרות לשליחת התרעות עבור גורמים חיצוניים. במילים אחרות, מערכת גילוי האש אינה מסתפקת בצפצוף או אזעקה, אלא מתריעה באופן אוטומטי על השריפה לקציני ביטחון או בעלי הבית.

מוכנות למצבי חירום

מערכות לגילוי אש, המחוברות אל מערכות האזעקה בבתים פרטיים, מבטיחות מוכנות תמידית למצבי חירום. חשוב לנצל את החידושים הקיימים, ולהתעניין לגבי המערכות היעילות והמתאימות לבתים. בנוסף, כדאי לפנות אל חברה מקצועית, לצורך אחזקה שוטפת של מערכת הגילוי והאזעקה בטווח הקצר והארוך.

נכתב באדיבות קורש גילוי אש
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים