כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חמישה טיפים ללקיחת משכנתא

במדינה שבה מחירי הנדל"ן לא מפסיקים לעלות, אף פעם לא מוקדם מדי לקנות סוף סוף בית ולהבטיח אופק כלכלי יציב יחסית. אבל איך עושים זאת בצורה נכונה ומה צריך לדעת כדי לקחת משכנתא משתלמת? הנה כמה טיפים שיכולים לסייע:

22/12/2016

1. תכננו את המשכנתא שלכם לטווח ארוך

1. תכננו את המשכנתא שלכם לטווח ארוך
לא תישארו צעירים לנצח אבל המשכנתא תהיה חלק בלתי נפרד מהחיים שלכם לפחות בכמה עשורים הקרובים. זכרו שחשוב מאוד לתכנן את המשכנתא מפני שלאורך החיים מתרחשים שינויים שמשפיעים על ההוצאות וההכנסות (מישהו אמר ילד?), כי תנאי השוק עצמם משתנים (מישהו אמר איראן?) וכי לא כל החלומות מתגשמים (מישהו אמר פנטהאוז חדש וגדול במרכז תל אביב?).

2. העריכו עלות כוללת

אחד הטיפים הכי חשובים שקיימים עבור קהל צעיר שקונה דירה ראשונה למגורים או השקעה הוא כמובן להביא בחשבון את העלות הכוללת והאמתית. מלבד המחיר המצוין שהשגתם מול הקונה או הקבלן , ישנם גם עוד הרבה פרמטרים חשובים שמשפיעים על התקציב שלכם וכדאי לקחת אותם בחשבון.

באופן עקרוני, תמיד משתלם וכדאי לקצר את תקופת המשכנתא ככל שניתן, כלכלי יותר להקטין את אחוז המימון ורצוי בהחלט שההחזרים החודשיים שלכם יהיו עד שליש מההכנסה הפנויה (המשכורת שלכם נטו בניכוי מיסים, החזרי הלוואות אחרים וכדומה).

3. אל תשכחו את הביטוח

הבנק שלכם יסכים לתת לכם הלוואת משכנתא רק אם תחליטו לרכוש ביטוח חיים, ביטוח דירה ובדגש על ביטוח משכנתא עם כיסויים מלאים. לכל סוג של ביטוח יש מאפיינים שונים אחרים והמטרה העיקרית החשובה ביותר היא למנוע מצב שבו לא תוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים, או לחילופין מקרה קיצוני שבו הבנק יאבד את הנכס בגלל נזקים שונים לא צפויים.
רכשו ביטוח שעולה בקנה אחד עם גובה המשכנתא, הגיל והמצב הרפואי שלכם. התאימו את הביטוח גם לסוג הדירה והתייעצו עם אנשי מקצוע אובייקטיביים כדי לקבל הצעה משתלמת.

4. בצעו סקר שוק

אחרי שהזהרנו שאף אחד לא אוהב בנקים ורק אנשים בודדים יודעים לקרוא מה כתוב בטפסי הדוחות השנתיים, נסביר כעת שאין ברירה אלא לקפוץ ראש לתוך המים העמוקים. בצעו סקר שוק ואל תיבהלו מכל מושג חדש שאתם לא מכירים.
השתמשו בכל סוג של מידע שמופיע באתרי האינטרנט, אל תהססו לערב גם חברים ובני משפחה ונסו לשאול כמה שיותר שאלות רלוונטיות. השקעה של כמה שבועות בהשוואה בין מסלולי משכנתאות לגמרי תשתלם עבורכם בטווח הקצר והארוך. השקעה כזו תחסוך בהוצאות מידיות ותעזור לכם למצוא הלוואה גמישה, שאותה תוכלו לעדכן ולמחזר בהתאם לצורך. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים