כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת רשתות וגדרות לבעלי חיים

אין זה משנה אם יש לכם חיית מחמד בבית, משק קטן או אם אתם מעוניינים להקים פינת ליטוף. על מנת לשמור על החיות ועל עוברי האורח, חייבים להתקין רשתות ו/או גדרות.

21/04/2013

לחיות מחמד

לחיות מחמד
כל מי שמחזיק חיית מחמד או חיית משק, מעוניין לשמור עליה מפני הסכנות השונות האורבות לה מחוץ לשטחו. כך למשל, אחד הדברים הראשונים שבעלי חתולים עושים הוא להתקין רשתות על פני חלונות הבית, כיוון שזוהי עובדה ידועה שחתולים אוהבים לשבת ליד החלון ולהתבונן החוצה בסקרנות. הבעיה היא שאם הם במקרה יתלהבו מציפור או מחרק כלשהו וינסו לצוד אותו, הם עלולים ליפול. הרשתות על החלונות מהוות הגנה לחתול ממש כמו שסורגים מגנים על בני אדם.

כלבים הם חיות שאוהבות לטייל במרחב הפתוח, אלא שמרחב זה עלול לסכן אותם: הם עלולים להיות מעורבים בתאונת דרכים, או שאנשים רעים עלולים ללכוד אותם ולהתעלל בהם. כמו כן, ישנם כלבי שמירה אשר חונכו לתקוף את כל מי שהם לא מכירים, ולכן צריך להגן על עוברי אורח מפניהם. הפתרון הטוב ביותר במצב כזה הוא התקנת גדר גבוהה מספיק, כך שהכלב לא יוכל לקפוץ מעליה, אך הוא יהיה חופשי להסתובב באזור המוכר של ביתו.

לחיות משק

ישנם אנשים שנהנים לגדל חיות משק כמו תרנגולות, עזים, כבשים וכדומה. אותם אנשים בדרך כלל אוהבים ליהנות מביצים, מחלב ומגבינה טרייה ומעוניינים לחיות בהרמוניה עם בעלי החיים, ולהימנע משיטת ייצור תעשייתית שפוגעת בחיות ובמהלכה מוחדרים כל מיני חומרים שהורסים את הערכים התזונתיים של המזון. על מנת לשמור על החיות באזור אחד, מגדרים את אזור המשק באמצעות גדרות עץ ורשתות.

ליצירת פינת חי

כיום יש טרנד אשר הולך ותופס תאוצה שבו מקימים בבתי ספר, בגנים, במושבים ובמקומות נוספים פינות חי או פינות ליטוף והאכלה. ילדים רבים נרגשים להכיר את בעלי החיים מקרוב ואף מתלהבים מהקולות שהם משמיעים ומהמגע הרך של הפרווה או של הנוצות שלהם. אין ספק שחיות עושות טוב לילדים וחינוך נכון יכול לגרום לילדים לעשות גם טוב לחיות: להעניק להם חום ואהבה, לטפל בהם ולדאוג לכל צורכיהם. גם פינות אלה מגודרות ומגוננות על בעלי החיים מפני הסכנות האורבות להן מבחוץ.

למניעת כניסת מזיקים

במקומות רבים נכנסים לבתים פרטיים כל מיני אורחים בלתי קרויים - עכברים, חולדות, נחשים וחיות אחרות אשר עלולות להוות סכנה של ממש, מפגע תברואתי ולהסבת נזק בלתי יאומן לרכוש. מלכודות וחומרי הדברה אמנם יכולים לעזור במקרים כאלה, אך גם התקנת רשתות על פתחי הבית יכולה בהחלט להועיל ולמנוע מלכתחילה את כניסתם של המזיקים לביתכם. כך תוכלו להימנע ממפגש מבהיל ומבחיל עמם.

המאמר נכתב באדיבות HBV – חברת חומרי בניין וגידור בע"מ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים