כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תחסכו מקום בחדר ילדים

חיסכון במקום עומד בראש סדר העדיפויות של הורים לילדים. על מנת לחסוך מקום צריך לדאוג לתליית מדפים, להשתמש בפתרונות אחסון ולנצל רהיטים מודולאריים בצורה הטובה ביותר. הנה כמה עצות וטיפים שיכולים לעזור

29/12/2016

ניצול המקום בחדרי ילדים

ניצול המקום בחדרי ילדים
חדרי ילדים משמשים אותם לכל אורך שעות היום ולכן הם נוטים להיות לא מסודרים. אם מוסיפים לזה את המשחקים, הצעצועים והקופסאות שמפוזרים ברחבי החדר, מבינים מהר מאוד למה חיסכון במקום חייב לעמוד בראש סדר העדיפויות של ההורים. השאלה היחידה היא איך עושים זאת בצורה נכונה ומה אפשר לעשות כדי לחסוך מקום בלי לפגוע בנוחות.
הנה כמה דרכים לחסוך מקום בחדר ילדים קטנים וגדולים:

תליית מדפים

מדף הוא דרך יעילה לחסוך מקום ולהשאיר את כל הצעצועים והמשחקים של הילדים נגישים עבורם. את המדפים כדאי לתלות בגובה שמתאים לגיל הילדים ותוך שמירה על הוראות הבטיחות. חשוב לוודא שהמדפים מסוגלים לעמוד בעומס ובמידת הצורך לשלב אותם עם פתרונות אחסון אחרים.

ארונות

השיטה הנפוצה ביותר לחסוך מקום בחדר ילדים היא לבנות עבורו ארון ייעודי במידות מדויקות. ארון עם דלת הזזה או דלת נפתחת יכול לשמש לאחסון כל הציוד של הילדים, לרבות בגדים ומשחקים. בנוסף, בחלק מהבתים מנוצל הארון המרכזי של חדרי הילדים גם לטובת אחסון ציוד של שאר בני המשפחה.

רהיטים מודולאריים

הורים לילדים צריכים לדעת שיש הרבה רהיטים שכבר נמצאים בחדרי הילדים אבל לא מנוצלים בצורה נכונה. הדוגמא הבולטת לכך כוללת ספות מיטה מיטה או מיטה עם ארגז מצעים. היות וכל הילדים זקוקים למיטה ולמקום לשכב, לשחק ולשבת בו, אין סיבה לוותר על היתרונות של רהיטים פונקציונאליים ומודולאריים. אלו רהיטים שמשרתים את צרכי הילדים לאורך מספר שנים והם מעניקים ערך מוסף לעיצוב של חדרי ילדים.

כמה יעלה לכם לעצב מחדש את חדר הילדים עם ספות מיטה?

הורים שחוששים מהמחיר של ספות מיטה ולא רוצים לבזבז את כל התקציב על רהיטים מודולאריים לא צריכים לחשוש. כיום ניתן לעצב מחדש את חדר הילדים בהוצאה מינימאלית בלבד. כדי לעשות זאת כדאי קודם כל לקבוע סדר עדיפויות, להחליט על מה מוותרים ולמדוד בצורה מדויקת את החדר.

לאחר מכן ניתן רק לשנות את המיקום של הרהיטים הקיימים ולהשתמש בהם בצורה טובה יותר במטרה לחסוך במקום. זו צריכה להיות התשתית לעיצוב מחדש של החדר או לשיפוץ יסודי שכולל בניית נישות גבס, הפרדת חללים וכדומה.

מלבד האמור לעיל, חיסכון במקום בחדרי ילדים דורש גם מהם אחריות מסוימת. הורים לילדים צריכים להסביר להם על החשיבות של סדר וארגון ולהראות להם דוגמא אישית. ילדים שמסדרים אחריהם את החדר נהנים מחלל פנים מרווח וגדול יותר, ובטווח הארוך הופכים למבוגרים שמודעים היטב למשמעות של מעשיהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים