כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תפקידם של קבלני מצבות

לצערנו, כל אדם נאלץ להתמודד עם אובדן קרוב. לכן עבודת הקבלן המצבות לעולם לא נגמרת. מקצוע זה הפך עם השנים ליותר פופולארי, אך מה הוא בעצם כולל?

29/12/2016

מלאכת המצבות

מלאכת המצבות
בתקופות קשות של אובדן בן משפחה והצורך בקבורתו, צריכה המשפחה לגלות כוח נפשי ויכולת נפשית להתעסק מה שמסביב: האזכרה, ישיבת השבעה, ההודעה לאנשים השונים ואפילו הכיבוד שמוצע להם. אחד הנושאים היותר גדולים שהם צריכים להתעסק בו היא המצבה. המצבה נבחרת על ידי בני המשפחה אל מול קבלני המצבות. קבלני מצבות הן בעלי המלאכה שמתעסקים בתחום והם מומחים בכל מה שקשור אליה: העיצוב, ממה היא עושיה, סוג הכיתוב והתאמתה לרצונות המשפחה. קבלני מצבות הם אלה שמביאים את רצונות המשפחה לצורה מוחשית של מצבה שתישאר זיכרון חשוב לנצח.

תפקידם של קבלני מצבות

בראש ובראשונה הם צריכים להבין את בני המשפחה ולגלות סבלנות למצב. אמנם זוהי עבודתם ויום יום הם נתקלים במשפחות שאיבדו את יקירי ליבם אך עליהם לגלות אמפתיה כל פעם מחדש. עליהם לשמוע את רצונות המשפחה ולהסביר להם על סוגי המצבות, על סוגי האבנים, אפשרויות הכיתוב והאלמנטים שניתן להוסיף .קבלני מצבות יציגו את עבודותיהן בפני המשפחה כדי להראות להם את מלאכתם במשך השנים שחלפו כדי להציג בפניהם תמונה גדולה ורחבה יותר של העסק ושל יכולתם.

תחומי אחריות

קבלני מצבות אחראים לתת את המחיר הסופי למשפחה ולקבוע עמם את מועד סיום הכנת המצבה וכל התנאים שכלולים בה. כחלק מתפקידם מציעים שירותי ניקיון ותחזוקת למצבות. מצבה תהיה שנים רבות בבית הקברות, כמה דורות שלמים, והיא חשופה למפגעי מזג אוויר כמו רוח, שמש וגשם. לכן היא חייבת להיות עמידה ולא להיהרס בשום מצב וחסינה בפני כל פגיעה.

מלאכה שנשארת במשפחה

שלא כמו מקצועות אחרים כמו נפחים או חייטים, שתפקידם מהעולם כמעט וחלף לחלוטין בעקבות התעשייה המתפתחת והמאיצה, קבלני מצבות ממשיכים בעבודתן זו שנשארה כעבודת יד ובאומנות לכשעצמה. לפני שמגיעים לחנות מצבות, שבדרך כלל מוצבת לצד בתי קברות, כך הגישה אליהם יותר פשוטה וקלה עבור המשפחה, כדאי להגיע עם מידע מסוים על התחום כולל סקר שוק על המחירים. מחירן של מצבות יכול להגיע לכמה אלפי שקלים ולמרות המצב המצער שקרה בעקבות האובדן, זוהי הוצאה גדולה בעיר עבור משפחה קטנה חסרת אמצעים.

תתרשמו מהעבודות של קבלני מצבות

גם אם החלטנו לחפש קבלני מצבות זולים יותר, כיוון שאין לנו דרישות גבוהות מידי מהמצבה ונסתפק במצבה סמלית, כדאי מאוד לבדוק את תיק העבודות ולהתרשם ממה שקבלני המצבות בחנות כבר בנו. במידה והדבר אפשרי, אם שמיעת המלצות וקבלת חוות דעת יעזרו בבחירה. בנוסף למקצועיותם של קבלני מצבות, כדאי להתרשם גם מהקבלנים עצמם, מתכונות האופי שלהם, מסבלנותם ואמינותם. אמנם העבודה יכולה להיות מושלמת אך אם יהיה עיכוב בהכנת המצבה או חוסר תקשורת עם הלקוח, הסיטואציה יכולה להעכיר ולהכביד על המשפחה וזהו הדבר האחרון שהיא צריכה באותו עת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים