כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שירותיו של נוטריון

אם אתה זקוק לשירותיו של נוטריון, סביר להניח שלא תתקשה למצוא אחד באזור המגורים שלך. הדילמה המרכזית שעומדת לפניך היא באיזה נוטריון לבחור ומהם השירותים המרכזיים שהוא יכול להעניק לך.

01/01/2017

שירותיו של נוטריון מוסמך

שירותיו של נוטריון מוסמך
מגוון השירותים המשפטיים שנוטריון יכול להעניק מוגדרים בחוק הישראלי בצורה מפורטת.
בין השירותים הפופולריים ביותר בקרב נוטריונים ניתן למצוא:

תרגום נוטריון

שירותי תרגום נוטריוני יכולים להתבצע רק על ידי נוטריון אשר מכיר את שפת המקור ושפת היעד ברמת שפת אם. למשל, אם אתה זקוק לתרגום בשפה הספרדית עבור רילוקיישן או קבלה לעבודה בחו"ל, תוכל לאתר נוטריון דובר ספרדית אשר יוכל לקבל את המסמך הדרוש ולתרגם או לאמת תרגום של צד שלישי (מתרגם אחר) מבחינה משפטית. תרגום נוטריוני חייב להיות נאמן למקור עד כמה שניתן כך שיהיה קביל משפטית.

אימות מסמכים ותצהירים משפטיים

נוטריון מוסמך יוכל לאמת מסמכים משפטיים שונים. לדוגמא, זוג אשר מגיע לעורך דין לשם חתימה על הסכם ממון, אישור ותיקוף ההסכם חייב להתבצע על ידי נוטריון מוסמך או בית משפט כלשהו (חתימה הנוטריון, שוות ערך לחתימה על ההסכם מול שופט). דוגמא נוספת, היא עריכה ואישור צוואה בפני נוטריון אשר מזהה את האדם שעומד מולו ובודק כי החתימה מבוצעת בצורה חופשית.
בנוסף, נוטריון יכול לערוך, לאשר ולתקף תצהירים משפטיים שונים.

כיצד לבחור נוטריון מוסמך?

במידה ואתה זקוק לשירותיו של נוטריון, הנה 4 טיפים לבחירת נוטריון מוסמך אשר יוכל לשרת אותך בצורה המקצועית ביותר:
מאגר לשכת עורכי הדין – כל הנוטריונים בישראל נמצאים במאגר לשכת עורכי הדין ובצורה זו ניתן לבדוק ולראות אם עורך הדין שעומד מולך, זכאי להעניק שירותי נוטריון מלאים.
מיקום – מומלץ לאתר נוטריון אשר קרוב לאזור המגורים שלך. כיוון שיש הרבה מאוד עורכי דין, אנו בטוחים שתמצא אחד כזה במהרה.
שירותים – כאמור, לא כל נוטריון יכול להעניק את כלל השירותים. הדוגמא הבולטת במיוחד היא שירותי התרגום הנוטריונים, אשר ניתנים רק על ידי נוטריון אשר בקיא בשפה – אם הנוטריון לא דובר את השפה, הוא לא יכול להעניק שירותי תרגום ואימות בשפה זו.
עלויות – עלויות השירות הנוטריוני מוגדרים בחוק. מומלץ לבחור בנוטריון אשר נצמד לתעריפים אשר מפורסמים בחוק ולא מנפח את המחיר בצורה כלשהי. באתר האינטרנט של משרד המשפטים, ניתן לצפות ברשימת השירותים והתעריף המדוייק לכל שירות ושירות אשר ניתן במסגרת החוק הישראלי.

לסיכום

לא כל עורך דין הוא נוטריון מוסמך ולכן מומלץ לאתר את שמו במאגר לשכת עורכי הדין ולראות אם הוא יכול להעניק שירותי נוטריון. הקפדה על הטיפים הנ"ל יבטיחו כי תמצא נוטריון מוסמך, אמין ומקצועי שיוכל לעזור לך בצורה הטובה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים