כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בנייה תעשייתית כפתרון למצוקת הדיור

היעדר הקרקעות, עלויות הבנייה הגבוהות, והבירוקרטיה המלווה הקצאת שטחים ציבוריים, לצורך הקמת דירות ובניינים - הם הגורמים העיקריים למצוקת הדיור הפושה כיום בישראל. אחד הפתרונות היעילים ביותר להתמודדות עם הבעיה היא בנייה תעשייתית, המוכרת גם בשם "בנייה מודולארית" או "בנייה קלה".

29/04/2013
ההסבר לכך פשוט: בנייה תעשייתית מבוססת על שימוש בחומרים קלים כגון גבס, עץ, זכוכית, אלומיניום, פלדה ועוד. חומרים אלו באים על חשבון הבטון היקר, אשר דורש שימוש בכלים כבדים ומסורבלים. הבנייה הקלה מצליחה להוכיח את עצמה ברחבי העולם, ונמצאת במגמת התפתחות אדירה גם בישראל. היא זוכה להצלחה מבוקשת בקרב התעשייה הפרטית והציבורית, ומהווה מניע עיקרי להתמודדות עם מצוקת הדיור.

ממה נובעת העלות הנמוכה של הבנייה התעשייתית?

ממה נובעת העלות הנמוכה של הבנייה התעשייתית?
הבנייה התעשייתית משלבת בין טכנולוגיה אמריקאית לבין דרישות התקנים בארץ. התוצאה היא עלות נמוכה, הנובעת בעיקר ממחירם של חומרי הגלם. בנייה זו אינה אורכת זמן רב, לא נדרש תשלום גבוה לעובדים על ימי עבודה רבים, והתהליך הוא יעיל ומהיר.
בזכות שיטה זו ניתן לבנות על שטח אדמה, וכך לפתוח בפני הציבור אפשרויות מגורים רבות. בעוד הבטון מחייב היערכות מיוחדת, חפירה ויצירת תשתית – הבנייה התעשייתית מורכבת רובה במפעלים ייעודיים, ולאחר מכן מועברת אל הקרקע באמצעות שירותי הובלות ועבודות מנוף.

רשימת היתרונות של הבנייה הקלה

הבנייה התעשייתית היא לא רק פתרון למצוקת הדיור, אלא גם מענה לצרכי הסביבה. ראשית, הבנייה הזו אינה מלווה ברעשים, המאפיינים אתרי בנייה מבטון. אין צורך בקידוח, בהפעלת מכונות או בהפעלת ציוד כבד, ולכן ניתן לבנות על שטח אדמה הסמוך לבתי מגורים. שנית, הבנייה הקלה יוצרת בידוד איכותי, וכך חוסכת בהוצאות קירור וחימום. הבנייה הקלה מנצלת טוב יותר את משאבי החשמל, המים והאנרגיה, ומביאה לידי ביטוי את היתרונות בצורה אופטימאלית.
מצוקת הדיור הנוכחית בישראל דורשת מחשבה מקורית. בעזרת החומרים הקלים ניתן להפסיק לקחת סיכונים מיותרים, לצמצם את כמות ההשקעה במבני בטון, ולהתקדם אל הדור הבא של ענף הבנייה. בשלב הראשון של הבנייה הקלה נעשה תכנון כללי של המבנה, אותו מייצרים במפעלי החברה במקביל להכנת היסודות באתר. לאחר השלמת הייצור והכנת השטח נותרים מספר ימי עבודה בלבד, ולאחריהם ניתן כבר להתחיל באכלוס. המבנים הקלים מתאימים לצעירים, למשפחות, ולכל מי שמעוניין להוזיל את עלויות המחייה בצורה משמעותית.

חושבים מחוץ לקופסא

אין ספק, כי הבנייה התעשייתית מצליחה לייצר חשיבה מחוץ לקופסא. עם מאפיינים מוכחים של יעילות, מהירות, ובעיקר חיסכון כלכלי, משתלטת הבנייה הקלה על שטחי אדמה בכל רחבי הארץ. כדאי לקחת בחשבון את הפתרונות המגוונים של הבנייה התעשייתית, ולבצע את המאמצים הנדרשים לצורך התמודדות עם מצוקת הדיור. ככל שנקדים לאמץ את הבנייה התעשייתית, כך נקל על אזרחי ישראל וילדיהם.

נכתב באדיבות נגב מבנים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים