כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זיפות גגות בבניין משותף

תחזוקת גג בבית משותף מחייב התייחסות לשורה ארוכה של נושאים רגישים. במאמר הבא נסביר לכם מי אמור לשלם על הזיפות, איך מבצעים איטום יעיל ועם מי אפשר להתייעץ בנושא.

03/01/2017

בעיה עיקרית שבבניין משותף

בעיה עיקרית שבבניין משותף
בניין משותף מחייב מטבע הדברים חלוקה שווה של המשימות והמטלות. אחת הבעיות העיקריות קשורה לתחזוקה שוטפת של הבניין, כמו גם לעבודות שיש להזמין על מנת לטפל בתקלות ובעיות. הדרך הנכונה להתמודד עם הבעיה היא להכיר את רוח החוק ולפעול בהתאם לתקנות.

מהו רכוש משותף?

כל רכוש שאינו מוצמד לדירה כלשהי נחשב רכוש משותף. תחת ההגדרה הזו ניתן לכלול את הגג, כל עוד הוא אינו מוצמד לדירה בקומות העליונות. ברגע שהגג מהווה רכוש משותף, החובה לשמור עליו ולטפל בתקלות מוטלת על נציגות ועד הבית. הגג הוא חלק יחסית מיוחד של המבנה המשותף. כך למשל, לפי חוק המקרקעין, יש כמה חלקים שמוגדרים כרכוש משותף שהם לא הגג. אלו חלקים כמו הקרקע, הקירות החיצוניים, המסד וכמובן חדרי המדרגות. בבניינים מסוימים הרכוש המשותף כולל מעלית, מקלטים ומתקני הסקה או מתקני מים.

מהיכן נובעת ההגדרה שלך רכוש משותף ?

ההתייחסות למתקנים אלו כרכוש משותף נובעת מהעובדה שהם משמשים את כל או רוב בעלי הדירות, אפילו אם בפועל הם נמצאים בתחומי דירה ספציפית. זו גם הסיבה לכך שהגג הוא רכוש משותף והאחריות על איטומו או הטיפול בו היא לא רק של דיירי הקומה העליונה, אלא של כל הדיירים.

מתי יש צורך בהחלטת הרוב?

במידה ונציגות ועד הבית מוצאת שמצב הגג מצריך זיפות, ניתן להתייעץ עם הדיירים ולהשיג את החלטת הרוב לגבי השאלה האם לבצע זיפות גגות, סיוד או יישום יריעות ביטומניות. ההחלטה מתקבלת באסיפה כללית ובסיסה בחירה של אחת מהאפשריות המוצעות לחברים באסיפה.

אפשרות ראשונה זיפות גגות

זו האופציה הזולה והזמינה ביותר. היא מתאימה לגגות שטוחים שמאפיינים בניינים משותפים והיא יחסית נוחה. אין צורך בהיערכות מיוחדת מצד בעלי הבניין על מנת לבצע את הזיפות וניתן לקבל אחריות על התוצאות למשך מספר שנים לפחות.

אפשרות נוספת יריעות ביטומניות

יישום יריעות ביטומניות מבטיח איטום גגות אידיאלי. היריעות מונעות נזילות ורטיבות, הן עמידות ל-10 שנים והן מצוינות גם לבניינים משותפים. מצד שני, יריעות ביטומניות יקרות יותר מאפשרויות איטום אחרות.

סיוד גגות

סיוד מספק פתרון אחר שלא קשור לאיטום של הגג. מטרת הסיוד היא להלבין את הגג על מנת למנוע חדירה של קרני שמש וחימום של הדירות. את הסיוד מבצעים על גבי הזיפות, ולכן רוב בעלי הדירות יכולים להחליט עליו בשל בלאי ושחיקה.
הבחירה בין שיטות האיטום צריכה להתבצע לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים