כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יועץ כלכלי לפני קניית בית

ייעוץ כלכלי למשפחות יכול להתאים גם לזוגות צעירים שמתכננים לרכוש דירה ראשונה למגורים. הייעוץ חשוב כי הוא מאפשר לתכנן את המשכנתא במבט לעתיד, למנוע הוצאות מיותרות ולהבין כמה באמת עולה הנכס. הנה כל הפרטים

05/01/2017

יועץ כלכלי וקניית בית

יועץ כלכלי וקניית בית
יועץ כלכלי הוא איש מקצוע שמציע את שירותיו לקהל יעד מגוון. ההכשרה שלו נשענת על לימודים בתחום הכלכלה, ראיית חשבון, מיסוי, דיני מקרקעין, משפטים ועריכת דין, ביטוח, חיסכון ועוד. כל אלו מאפשרים ליועץ להתאים את השירות לצרכי הלקוחות ולעמוד לרשותם בכל מקרה של דילמה או התלבטות.
אחד השירותים החשובים של היועץ רלוונטי עבור משפחות או בני זוג שעומדים לפני רכישת דירה ראשונה למגורים. צריך להתייעץ איתו לפני קניית בית כי הוא מספק תרומה במספר מישורים בולטים:

תכנון משכנתא

רכישת דירה היא ההשקעה הכי גדולה של משפחות ובני זוג בתחילת דרכם. מצד שני, רק מעטים יודעים כיצד לתכנן את המשכנתא במבט לעתיד. הטעות הנפוצה היא להסכים להלוואת משכנתא בתנאים שרלוונטיים לתמונת המצב הנוכחית, מבלי להביא בחשבון נסיבות ושינויים. כאן נכנס לתמונה היועץ האובייקטיבי שמשתמש בכלים מגוונים כדי להאיר את עיני הלקוחות.

מניעת הוצאות מיותרות

הרצון ברכישת דירה למגורים או השקעה עלול להשפיע על שיקול הדעת של המשפחה ובני הזוג. הדרך למנוע הוצאות מיותרות היא לפנות ליועץ מוקדם ככל האפשר, לבדוק ממנו מה באמת התקציב המתאים עבור העסקה.

הערכת עלות של הנכס

מחיר הדירה כפי שנקוב בחוזה מגלם רק חלק קטן מסך כל ההוצאות. לצד המחיר הזה יש להוסיף עלויות תיווך, שכר טרחת עורך דין, מס שבח ומיסוי מקרקעין, עלויות מעבר ושיפוץ, רכישת רהיטים, טיפול בתקלות ועוד. כל אלו משפיעים ישירות על גובה ההוצאה ובעזרת היועץ ניתן להיערך אליה בצורה נכונה ויסודית.

מה בודק יועץ כלכלי עבור רוכשי דירות ומשפחות?

ייעוץ כלכלי למשפחות כולל שירותי בדיקה שמיועדים לרוכשי דירות למגורים או השקעה. ראשית, היועץ בודק את מאפייני הנכס כפי שמופיע ברשומות. הוא לא מסתפק בחוזה שנחתם בין הקונה והמוכר, אלא יוצר קשר עם הגורמים בעירייה כדי לבדוק השפעות של תכניות בנייה עתידיות, תכנונים בשטח, סיכויי הפשרה וכן הלאה. הבדיקה הזו חיונית עבור הלקוח כי היא מעניקה לו כלי מיקוח במשא ומתן מול המוכר.

יועץ כלכלי ומשכנתאות

היועץ בודק איזה מסלול משכנתא הכי מתאים עבור הלקוחות. לתוך מערכת השיקולים הוא מכניס עניינים שקשורים לריביות, דמי טיפול, אפשרויות מיחזור, דמי פירעון מוקדם ועוד. רק יועץ אובייקטיבי יוכל לשרת את צרכי הלקוחות ולחשוף אותם למה שקורה מאחורי הקלעים של הבנקים.
לסיכום, יועץ כלכלי הוא ככל הנראה הגורם הכי חשוב בעסקאות גדולות כמו רכישת דירה. כדאי לערב אותו מוקדם ולנצל את הידע שלו כדי לחסוך כסף.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים