כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך מקבלים פיצויים על נזקי השריפות בדירה?

בין אם מדובר במקרים של הצתה על רקע לאומני, הצתה בכלל, או התלקחות ספונטנית כתוצאה מרשלנות – דווקא הרוחות העזות המאפיינות את העונה הקרירה הצליחו ללבות את הלהבות ולהקשות על צוותי הכיבוי להשתלט על האש המשתוללת.

05/01/2017

נזקי השריפה עשויים להיות רחבים ממה שחשבתם

נזקי השריפה עשויים להיות רחבים ממה שחשבתם
נזקי הרכוש להם גורמת שריפה חמורה עשויים להיות רחבים מאלו שניתן לדמיין. בראש ובראשונה, כיוון שהאש פוגעת בכל מה שניצב בדרכה, והימצאותם של חומרים דליקים גורמת לליבוי ולהתגברות שלה. ואולם, הנזק לא מסתכם רק בנזקי הבעירה. גם מאמצי הכיבוי עשויים לגרום לנזקים מסוגים שונים, דוגמת השימוש האינטואיטיבי בעת סכנה בכמויות גדולות של מים לצורך כיבוי האש. באופן זה, הופכים גם נזקי מים לנזק נלווה לאלו שגרמה השריפה.

כיצד ניתן לקבל פיצוי כספי על הנזקים?

בין אם מדובר בנזקים שחוללה השריפה עצמה, ובין אם מדובר בנזקים עקיפים דוגמת נזקי מים, רוב הסיכויים שתוכלו לקבל פיצוי כספי כלשהו מן המדינה או מחברות הביטוח. בגל השריפות האחרון הכריזה המדינה כי היא מכירה בחלק מנזקי השריפות בתור נזק אשר זכאי לפיצויים על פי חוק מס רכוש וקרן פיצויים. נזקים שנגרמו כתוצאה מהשריפות באזורים שהוגדרו כהצתות על רקע לאומני, דוגמת אלו שפרצו בישובים זיכרון יעקב, דולב, טלמון, נטף או נווה צוף, יפוצו וישולמו על ידי המדינה.

אם אינכם זכאים לפיצוי מן המדינה

גם במידה ואינכם זכאים לפיצוי מן המדינה, כיוון שהשריפה שפרצה בישוב שלכם לא הוגדרה כהצתה על רקע לאומני, במקרים רבים עדיין תוכלו לקבל פיצוי כספי מחברות הביטוח. אם ברשותכם ביטוח ובו כיסוי כנגד אירוע של שריפה, תוכלו להגיש תביעה על הנזקים שנגרמו. במסגרת התהליך יהיה עליכם להציג עדויות לנזק שנגרם, ולתאר את האופן בו פעלתם ככל יכולתכם לצמצום הנזק (אחרת תוכל חברת הביטוח לשלול או להפחית את הפיצוי אליו אתם זכאים).

למה חשוב לדאוג כדי לקבל פיצויים מחברת הביטוח?

לאחר שהאש נרגעה ועמה גם תחושות ההלם והסכנה, מומלץ כי תאזרו כוחות כדי לתעד את הנזק שנגרם. נזקי בעירה, נזקי אש, נזקי מים – כל נזק אשר אפשר ונגרם כתוצאה מן הדליקה ראוי לתיעוד ויזואלי. את הצילומים תידרשו להציג במסגרת התביעה שתגישו לחברת הביטוח, וככל שאלו ייעשו בסמוך לזמן השריפה כך יהיה מדובר בתיעוד אמין ומעורר הזדהות. הקפידו לשתף פעולה עם סוכן הביטוח, והציגו את כל המסמכים שתידרשו להציג. חוסר שיתוף פעולה עם חברת הביטוח עשוי אף הוא לפגוע בסיכויים שלכם לקבל את הפיצוי הכספי המקסימלי.

אמנם גרמו נזקי רכוש רבים – אך ניתן להשתקם מהם

השריפה שפרצה בסמוך לדירתכם גרמה כנראה לנזקים רבים ברכוש. הריהוט, מכשירי החשמל, החפצים האישיים, וכמובן גם המבנה עצמו – כולם נפגעו על ידי הלהבות. במידה והצלחתם להציל חלק מן הציוד הרי שזו בשורה משמחת. בין אם כן ובין אם לאו, זכרו כי העיקר שהאש לא גרמה לפגיעות חמורות בנפש. זוהי הסכנה האמיתית, וכל נזק אחר מתגמד לעומתה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים