כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פתרונות ניקיון בבניינים משותפים

המגורים בבניין משותף מחייבת את הדיירים לחשוב על פתרונות ניקיון יעילים, מהירים ונוחים. החל מהזמנת חברת אחזקה ועד רכישת מכונת שטיפה לרצפה עצמאיות – הנה כל מה שכדאי לדעת על הנושא.

05/01/2017
בניין משותף כולל בדרך כלל מעל 4 יחידות דיור והוא מיועד לקהל יעד מגוון. יחד עם זאת, המגורים בבניין המשותף מחייבים מטבע הדברים שיתוף פעולה בנושאים מסוימים. אחד הנושאים החשובים שעל הפרק הוא הניקיון של הבניין, חדר המדרגות, המעלית ולמעשה כל הרכוש המשותף בבניין.

למה חשוב לדאוג לשירותי ניקיון?

ניקיון יסודי הוא הדרך הטובה ביותר לשמור על איכות חיים גבוהה בבניין המשותף. הניקיון מקל על החיים בבניין המשותף והוא גם חשוב לשמירה על ערך הנכס. בעלי דירות בבניין נקי יכולים להרשות לעצמם לדרוש מחיר גבוה יותר על נכס הנדל"ן שברשותם, בעיקר בהשוואה לבניינים משותפים מוזנחים. פערי המחירים בין בניינים נקיים ולא נקיים עשויים להגיע לעשרות אחוזים אפילו באותה עיר, שכונה או אזור. מבחינת לוח זמנים, רוב ועדי הבתים קובעים תדירות אחידה עבור שירותי ניקיון לבניין. התדירות יכולה להיות פעם בשבוע, פעם בחודש או לפי צרכים ספציפיים שמתעוררים בשטח.

כך מבצעים ניקיון יעיל של בניינים משותפים

אלו פתרונות הניקיון הקיימים עבור בניינים משותפים, חברת אחזקה הדרך המקובלת לנקות בניין משותף היא להשתמש בשירותי חברת אחזקה. מלבד הניקיון עצמו, חברת אחזקה אחראית על תפעול תקלות וטיפול בבעיות. היתרון של חברת האחזקה הוא ריכוז כל השירותים תחת קורת גג אחת ואפשרות להתנהלות נוחה יותר עבור ועד הבית של הבניין המשותף.

פתרון נוסף שירותי ניקיון פרטיים

אפשר להזמין גם צוות ניקיון באופן פרטי וללא קשר לחברת אחזקה. כאן ההבדל העיקרי הוא בין חברת ניקיון ספציפית, לבין אדם שמתפרנס במתן שירותי ניקיון עצמאיים. שירותי ניקיון פרטיים מבטיחים גמישות לועד הבית, אך מצד שני הם פחות יעילים בטיפול בתקלות.

רכישת מכונת שטיפה לרצפה

יש ועדי בתים שמחלקים את תחומי האחריות על הניקיון בין הדיירים. במקרים כאלה כדאי להצטייד במכונת שטיפה לרצפה וליהנות מהיתרונות שלה. המכונה מסוגלת לשטוף במהירות וביעילות את כל סוגי המשטחים, היא מפעילה לחץ מים גבוה כדי להסיר כתמי חלודה בחצר ובגינה והיא יעילה גם בחדרי מדרגות.

איזו מכונת שטיפה לרצפה מתאימה לבניינים משותפים?

החיסרון של מכונת שטיפה הוא שנציגי הבניין עצמם צריכים להפעיל אותה, או לחילופין להדריך את המנקה העצמאי ואת נציגי חברת האחזקה. המכונה שמתאימה לבניינים משותפים נבחרת לפי הספק, אביזרים נלווים ומחירים. אפשר למשל להשקיע כמה אלפי שקלים כהוצאה חד פעמית על המכונה, אך לאחר מכן ליהנות ממנה לאורך מספר שנים ברצף. המכונה עצמה לא דורשת תחזוקה מסובכת והיא עמידה מאוד בפני שחיקה ובלאי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים