כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס ציור דיגיטלי

בהתאם לשינויים וההתפתחויות הטכנולוגיות, גם תחום הציור הדיגיטלי מתפתח כל העת גם הוא. ישנן תוכנות חדשות שצצות מידי שנה בקרב המשתמשים, ועזרי היצירה משתנים גם הם באופן תדיר.

10/01/2017

מקנבס ומכחול למסך ועכבר

מקנבס ומכחול למסך ועכבר
בתחילה, עם חדירת המחשבים הביתיים לשימוש יום יומי, לא הופתענו מהקלות בה למדו ילדים לבצע מניפולציות על תמונות, או ליצור ציורים בהזזת עכבר מיומנת. אולם, כיום גם אנשי המקצוע העוסקים בציור ואיור עוברים משימוש בקנבס, פלטת צבע ומכחול, לשימוש במסך, עכבר ופלטת צבעים דיגיטלית אינסופית. אין ספק כי עולם האומנות אינו נראה עוד כפי שהיה בעבר. כישרון, ייחודי ככל שיהיה, לא בהכרח מספק בימינו בכדי לעסוק בתחום יצירתי. לכן, יש ללמוד כישורים ועקרונות חשובים בכדי להשתלב בתחומי הציור הדיגיטלי.

התפתחות הטכנולוגיה בשירות היצירתיות

למשל, אם בתחילה איור באמצעות שימוש בעכבר מחשב סטנדרטי נחשב למהפכני, כיום ישנם סוגים שונים של מסכי מגע ייעודיים העומדים לרשותם של המאיירים והציירים היצירתיים. מסכי המגע מאפשרים במקרים מסוימים להגיע לרמות פירוט ודיוק שקודם לכן היה קשה לממשן באמצעים דיגיטליים. התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת לאמנים להשקיע בחשיבה היצירתית שלהם יותר, בשעה שהכלים הטכנולוגיים שבידיהם מאפשרים להם להוציע לפועל את היצירות שהם רואים במוחם על גבי המסך הדיגיטלי.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הקורס

בקרב הסטודנטים שיקחו חלק בקורס ציור דיגיטלי יהיו אמנים בעלי רקע וניסיון, אשר יבחרו לחדש ולהרחיב את ידיעתם והכרותם עם כלים דיגיטליים לצורכי העשרה אישית או תחביב. ייתכן וחלקם יבחרו לממש חלום ישן ולהפוך את התחביב היצירתי שלהם למקצוע מניב הכנסה. אולם, יחד עם זאת, הקורס מהווה גם פתח לאפשרויות תעסוקה רבות הקורצות ליצירתיים שביניכם, גם אם הם חסרי ניסיון מעשי קודם בתחום הציור. בוגרי הקורס יכולים להשתלב בעשייה מקצועית כמאיירים עצמאיים, בתעשיית הטלוויזיה או הקולנוע. שיתופי פעולה אפשריים גם עם מעצבים גרפיים, משרדי פרסום וחברות הוצאה לאור. לחלופין, לימודי הקורס עשויים להוביל את הבוגרים לתחילתה של קריירה ענפה במגוון תפקידים אומנותיים בתחום העיתונות או בין יוצרי תוכן אינטרנטי דיגיטלי.

יתרונות לימודי ציור דיגיטלי

בשורה התחתונה, מכיוון שאנו חיים כיום בעולם דיגיטלי, מוטלת על כל אחת ואחד מאיתנו האחריות להתקדם עם הטכנולוגיה בכדי לא למצוא עצמנו בפיגור מאחור. בשעה שבעבר היה מקובל לשלוח תיקי עבודות בתחום הציור, האיור, הגרפיקה והאנימציה על דפי נייר, כיום נהוג להציג את הכישורים והחשיבה היצירתית באמצעים ממוחשבים. אי לכך, בכדי לעסוק בתחום הציור והאיור באופן מקצועי מומלץ ללמוד על ידי קורס ציור את התוכנות המתאימות, ולהכיר את הכלים והטכניקות שיובילו להצלחה ויצירתיות שאין לה גבול.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים