כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

משכנתא לדירה שלא רשומה בטאבו

הרגע שבו החלטת לקנות דירה הוא רגע משנה חיים, מעכשיו כדאי לקבל החלטות לגבי הקניה לאחר שיקול כל ההשלכות של החלטה. מכיוון שמדובר בסכום כסף לא קטן כדאי להבין את ההבדל בין רכישת דירה הרשומה בטאבו לבין רכישת דירה שלא רשומה.

15/01/2017

הגיע הרגע שבו החלטתם לקנות דירה

הגיע הרגע שבו החלטתם לקנות דירה
רובנו מגיעים לרגע הגדול בחיים שבו חסכנו מספיק כסף לקחת משכנתא ולקנות לעצמנו דירה, בין אם זה למטרות מגורים או השקעה. שוק הנדל"ן הוא אחד מהשווקים הגדולים בארץ, אבל מה אנחנו באמת יודעים על רכישת דירה? ישנם פרמטרים שלא כל הישראלים מכירים ויכולים להוות עניין בהמשך העסקה, כמו למשל דירה שלא רשומה בטאבו. מהו הטאבו? האם ניתן לקחת משכנתא לדירה שלא רשומה בו? מהן ההשלכות של צעד זה? מספר נקודות שחשוב לדעת על הטאבו

רישום בטאבו

הטאבו – או איך שהוא נקרא בשפה המקצועית "לשכת רישום המקרקעין", הינו גוף הרושם את כל נכסי הנדל"ן בישראל בפנקסי מקרקעין מה שמקנה להם תוקף חוקי במדינה. כיום בישראל קיימות מאות אלפי דירות שלא רשומות בטאבו ולכן יש לשים לכך לב טרם הרכישה. מי שירצה לקנות דירה שלא רשומה בטאבו יתכן ויתקל בבעיות ותנאים פחות טובים בלקיחת משכנתא לדירה. לרוב במקרים כאלה יצטרכו הרוכשים גם לקבל חוות דעת לבית משפט לגבי קבלת משכנתא. רישום בטאבו ברשות המקרקעין הוא רישום מדיני המעיד על זכויות חכירה על קרקע או דירה מסוימת לתקופה בה היא רשומה.

איך נדע האם הדירה רשומה בטאבו?

לפני רכישת הדירה אנו רוצים להיות בטוחים שהיא רשומה בטאבו מה שיקל על קבלת משכנתא מהבנקים ולא ידרוש טיפול חריג הכולל חוות דעת לבית משפט. איך נדע האם הדירה שאנו רוכשים אכן רשומה בטאבו? קודם כל התשובה נמצאת אצל הקבלן, יש לוודא טרם רכישת דירה שהקבלן אכן טיפל בכל מסמכי הרישום מול משרדי הממשלה וכמובן לדרוש לקבל את כל המסמכים האלה. אל תתפשרו על עניין זה, בסופו של דבר אתם הקונים משקיעים מכספכם הרב, לחלקכם זאת תהיה רכישה של פעם בחיים ואסור להתפשר בעסקה מסוג זה.

כיצד ניתן לרשום דירות בטאבו באופן עצמאי?

בין אם נפלתם על קבלן לא מקצועי או גיליתם לאחר הרכישה שהדירה שעתה קניתם לא רשומה בטאבו זה לא הסוף! ישנה דרך לרשום את הדירה בטאבו גם באופן עצמאי. קיימות שתי חברות רישום בטאבו שלשכת המקרקעין מעסיקה דרכן אפשר לרשום את הדירה בטאבו. אין חברה טובה יותר או פחות אלא ישנן שתיים שכל אחת אחראית על אזורים אחרים בארץ. ניתן להגיש בקשה ולרשום את הנכס שלכם בטאבו, לאנשים שזוהי פרוצדורה מסובכת ישנה את האופציה לקבל חוות דעת מעורך דין על מנת לזרז את התהליך.

אפשרי לקחת משכנתא על דירה שלא רשומה בטאבו

לקיחת משכנתא על דירה שלא רשומה בטאבו זה צעד אפשרי אבל אל תופתעו אם תתקלו בדרך בבעיות או תנאים פחות טובים מצד הבנקים, במקרה שקניתם דירה שלא רשומה בטאבו תוכלו להיעזר בחוות דעת לבית משפט על מנת לקבל תנאים טובים יותר למשכנתא. קיימת האופציה לרשום את הדירה בטאבו באופן עצמאי מה שיאפשר לכם לא להיות תלויים בקבלן או בבעל הדירה אותה תרצו לקנות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים