כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי הנדסאי תעשיה וניהול

כיום, קיים מגוון רחב של הן של היצע רחב של ביקוש לסטודנטים ללימודי הנדסאי תעשיה וניהול בשל התעשיה הרבה הקיימת בשוק הבטחוני, התעשייתי והבריאותי הזקוק למשאבים רבים אלה. בלימודים אלו ייחשפו הסטודנטים לתחומי כלכלה, סטטיסטיקה, תכנות ועוד מגוון רחב של נושאים.

15/01/2017

ייעולו של הנדסאי תעשיה וניהול

ייעולו של הנדסאי תעשיה וניהול
כיום העולם הוא מעין כפר גלובלי קטן. חברות רבות עוסקות בייבוא, בייצור ובייצוא, ורבות מהן מנסות להבין כיצד שניתן להגביר את התפוקה ולהוזיל את עלויות הייצור והתפעול.
האדם שמנסה לעזור להם לגבש אסטרטגיה הוא הנדסאי תעשייה וניהול, שלמעשה לומד כל מיני נוסחאות ושיטות שהמטרה שלהן היא לייעל את תהליכי העבודה ולהביא לתוצאות המבוקשות. עם זאת, חשוב מאוד להדגיש – יש לימודי תעודה ויש לימודי תואר בתחום זה, ועליכם לעשות את השיקול מה מתאים לכם יותר. הפעם נתייחס ללימודי תעודה.

מה לומדים בדרך להיות הנדסאי תעשיה וניהול?

מדובר בלימודים רב-תחומיים, שבמסגרתם תקבלו מגוון כלים ותוכשרו בנושאים שונים, ביניהם: ניהול, הנדסה, כלכלה פיננסית, תעשייה ועוד. כל זאת במטרה לחשוף אתכם ולאפשר לכם להכיר לעומק את כל השיטות על מנת ליישם אותן בפועל במסגרת עבודתכם.
כפי שציינו, מדובר בלימודים מולטי דיסציפלינריים, ולכן תחשפו במגוון רחב של נושאים הכוללים: שיווק וניהול שיווק, חקר ביצועים, כלכלה, ניהול האיכות , מערכות מידע ועוד מגוון ושלל רחב של תחומים המקנים ידע רב לסטודנט הלומד הנדסאי תעשיה וניהול.

תנאי קבלה ללימודי הנדסאי תעודה וניהול

לא חייבים להיות עם השכלה אקדמית על מנת לפנות ללימודים בתחום הנדסאי תעודה וניהול. עם זאת, ישנם אקדמיים רבים ובעלי מקצוע אשר מעוניינים להרחיב את השכלתם ופונים ללימודים בתחום זה. תחום זה מושך גם אנשים רבים המעוניינים בהסבת מקצוע.

דרישות הקבלה ללימודים

למרות שהשכלה אקדמית אינה נדרשת, מוסדות לימוד ידרשו שתעמדו בכל או בחלק מהתנאים הבאים:
1. שתהיה לכם תעודת בגרות מלאה.
2. שתהיה לכם בגרות חלקית, ובכלל זה: 3 יחידות בגרות במתמטיקה, 3 יחידות בגרות באנגלית, 2 יחידות בגרות בהבעה עברית - בציוני מעבר.
3. שתעברו השלמת מכינה להנדסאים ושתעמדו בהצלחה במבחני המכון להכשרה טכנולוגית במקצועות: אנגלית, מתמטיקה והבעה עברית.
4. בני 35 ומעלה שמאחוריהם 12 שנות לימוד פטורים מכל אחד מהתנאים הנ"ל.
5. מעבר ראיון אישי ועמידה במבדק התאמה.

במה ניתן לעבוד בתום הלימודים?

לימודי תעודת הנדסאי תעשייה וניהול נמשכים בערך כשנתיים. בסיום הלימודים תקבלו תעודת הנדסאי ממשלתית בתחום התעשייה והניהול של מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). תוכלו לעסוק בפקידים שונים במשק, מכיוון, כפי שציינו, הלימודים כוללים מגוון רחב של תחומים והתמחויות משנה. תוכלו להשתלב בתעשייה הכבדה או בתחום ההייטק, במגזר הפרטי או הציבורי, כפי שתבחרו. בין היתר תוכלו לנסות להתקבל לתפקיד ניהול מערכות מידע, תפקידי ניהול מחסן ממוחשב, מנהלי תכנון ופיקוח ייצור (תפ"י), ניהול פרויקטים ורכש ועוד.

השכר הממוצע להנדסאי תעשיה וניהול

לסיום רק נציין את השכר הממוצע במשק לאדם בעל תעודת הנדסאי תעשייה וניהול. ברמת העיקרון, קיימים שלושה פרמטרים עיקריים שעשויים להשפיע על שכרכם: דרג התפקיד, הוותק שלכם ותחום ההתמחות שלכם, ולכן השכר עשוי לנוע על הסקאלה שבין 5,000 ₪ לבין 16,000 ₪.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים