כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בדיקות שיש לעשות לפני רכישת מקרקעין

בשבועות האחרונים אנחנו עדים ושומעים חדשות לבקרים על חברות נדל"ן מקומיות שונות אשר ספק רב יוכלו לספק ללקוחותיהן את הדירות שרכשו במיטב כספם והובטחו להם מבעוד מועד במעמד הרכישה. במאמר הבא מסביר כיצד להימנע מתרחישים אלה.

19/01/2017

עסקי הנדל"ן בימינו

לצערנו במציאות הבנייה בישראל, לא מעט קבלנים וחברות נדל"ן עומדים בפני קשיים בירוקרטיים במקרה הטוב לצד קשיים כלכליים עד פשיטת רגל במקרה הרע. גם קבלנים רבים אחרים, אמידים הנחשבים מקצועיים יותר, לא תמיד מציעים נכסים ראויים וגם אם כן, לא בהכרח שזה התוצר הסופי שהלקוח מקבל עם המפתח לדירה.

התייעצות לפני נקיטת פעולה

התרחישים שהוזכרו עד כה הם רק חלק מהסיבות מדוע לכל הליך של רכישת דירה ו/או נכס מקרקעין, קיים צורך כיום להיוועץ מבעוד מועד עם עורך דין מנוסה ומיומן אשר בקיא בדיני מיסוי מקרקעין הנוגעים לדירות, בתים ונכסים שונים ויסייע לנו לערוך "בדק בית" מתאים הכולל בדיקות נדרשות על מנת שנוכל להיות בראש שקט יותר.

החשיבות של סיוע מקצועי בתחום

ישנם רבים אשר בוחרים לנהל את ההליך המדובר והבדיקות הנדרשות בעצמם ללא כלל סיוע מגורם מקצועי, הדבר אינו כדאי ממש בימנו עבור כאלו שאינם באים עם רקע מתאים משום שתי סיבות עיקריות: ראשית, איש מקצוע הבקיא בתחום המקרקעין מכיר את הנושא טוב מאיתנו, בעל ניסיון בעסקאות מסוג זה, ידע כיצד לנהוג ולפעול, מה לבדוק למה לשים לב בכל שלב; שנית, הבדיקות הנ"ל לוקחות זמן ועולות כסף. על מנת לחסוך בזמן ובמובן מסוים גם לחסוך כסף כמובן, עדיף שיעשה אותן איש מקצוע ושאנחנו לא נצטרך להשקיע זמן ומאמץ. רק ככה נוכל להגיע לתוצאות הטובות ביותר, תוך זמן סביר.

בדיקות עיקריות שנדרש לערוך

ראשית, חשוב מאוד שנבצע בדיקה מקיפה אודות הקבלן, הניסיון, המוניטין, הרזומה שלו, דברים שנאמרו /ואו נכתבו עליו באמצעי תקשורת או מנועי חיפושים שונים - אסור להסתפק רק בשיחת מכירה או במה שהקבלן מספר לכם, אלא כדאי לבדוק את שמו לעומק. יש לבחון מה הרישום שלו בפנקס הקבלנים, חשוב לדעת מה הסטטוס שלו מבחינה כלכלית, האם החברה שלו אמינה ויציבה, פרויקטים קודמים שנבנו וכו'...
שנית, חשוב לבדוק מה מצב הקרקע, מה מצב הזכויות שלה, האם היא שייכת למנהל מקרקעי ישראל ואם כן מה זה אומר לגבי החכירה שלה לקבלן. בנוסף יש לבדוק האם הקרקע משועבדת והאם היא נקייה מכל התדיינות משפטית כלשהי.

בצעו גם בדיקות לטווח הארוך

אל תשכחו לבדוק בדיוק מה מבטיח הקבלן ואילו מנגנונים הוא מפעיל בשביל לקיים הבטחות אלו. חשוב לציין שכל ההבטחות צריכות להיות מגובות במסמכי המכר ועל פי הוראת החוק. לא פחות חשוב לברר מה הן תכניות תכנון במקום על מנת לוודא שאתם לא מקבלים דירה אשר מולה מתכונן להיבנות אזור תעשייה או מגדל בניינים אחר. תוכניות כאלה אפשר לבדוק ברשות המקומית ובוועדות התכנון השונות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים