כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פתרון לשטיחים מוכתמים מאוד

שטיחים נוטים לצבור לכלוך יחסית במהירות, אבל יש גם דרכים לנקות אותם. הנה למשל כמה עצות לניקוי כל סוגי השטיחים:

19/01/2017

א. הסרת שעווה עם קוביית קרח מגהץ

א. הסרת שעווה עם קוביית קרח מגהץ
מסתבר שרוב הלכלוך על שטיחים נוצר כתוצאה מטפטופי שעווה. זה קורה בעת הפסקת חשמל, לפני קבלת שבת, בימי חג או בכל מקרה שבו בוחרים להדליק נר ריחני בבית. הפתרון הוא לגרד את השעווה היבשה ולשים קוביית קרח כדי להקשיח את שאר החלקים שהתלכלכו. לאחר מכן מומלץ לגהץ בטמפרטורה נמוכה את האזור מעל לשקית נייר וכך לגרום לשעווה להתמוסס לתוך השקית.

ב. טיפול בשערות

השטיחים בבית עם חיות מחמד מוכתמים בגלל הצטברות של שערות. עונת הנשירה מאפיינת בדרך כלל עונות מעבר כמו הסתיו והאביב, ולא תמיד מספיק לשאוב את השטח. כדאי להשתמש במגב או מטאטא בעל שערות גומי וכך לאסוף את השערות בצורה מסודרת לתוך שקית אשפה ייעודית.

ג. רטבים

הורים לילדים מכירים היטב את הסיכון של אוכל על גבי השטיח. לעיתים קרובות מסתיימת הארוחה עם סוגים רבים של רטבים שנשפכים ישירות על השטיח ומכתימים אותו. הדרך לבצע ניקוי שטיחים כאלה הוא לפזר אבקת סודה לשתייה, להשהות אותה על הכתם במשך 15 דקות ולהתיז לאחר מכן חומר להמסת לכלוך. שטיפה במים טריים אמורה להעלים לגמרי את הלכלוך וניגוב במטלית לחה יסיים את העבודה.

ד. משקאות

גם משקאות מעמידים את השטיחים בבית בפני סכנות. במידה ומדובר על שטיחים עשויים צמר טבעי, הפתרון הוא לרסס את הכתם בחומר ניקוי כלשהו ולנקות במטלית יבשה. בשטיחים מצמר סינתטי אפשר לשפוך קצת חומץ, לנגב ושוב להשתמש בחומר ניקוי לסירוגין.

מתי מזמינים שירותי ניקוי שטיחים?

כמובן שיש מקרים בהם מאמץ עצמאי לנקות את הכתמים מהשטיח לא עולה יפה. במקרים אלה עדיף להפקיד את המשימה בידיים של אנשי מקצוע.
הזמנת שירותי ניקוי שטיחים מתאימה לכל זמן שהשטיחים שלכם כבר לא במצבם הנקי ביותר וכמובן גם לפני שעוברים דירה, אחרי הצטברות כמות גדולה של כתמים או כשלא מצליחים להתמודד עם הלכלוך הקיים על גבי שטיחים עדינים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים