כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

רוצה לצאת ללימודים ומכור לסמים? יש פתרון

מכון גמילה לסמים מעמיד שורה ארוכה של שירותים עבור קהל יעד מגוון. בין היתר, מכוני גמילה מתמחים בעזרה למכורים צעירים שרוצים להתקבל ללימודים גבוהים באקדמיה. גם מבוגרים יכולים להיעזר בשירותים האלה וליהנות ממספר יתרונות בולטים:

19/01/2017

א. טיפול בגוף ובנפש

א. טיפול בגוף ובנפש
הפתרון הטוב ביותר עבור אנשים שרוצים להתחיל ללמוד אבל נאלצים להתמודד עם התמכרות לסמים הוא לשלב בין טיפול בגוף ובנפש. בעוד טיפול בגוף מבוסס על צריכת מזון מעושר בויטמינים ומרכיבים תזונתיים שמטרתם לסייע לשיקום הפיזי, הטיפול בנפש מושג באמצעות אווירה מגוננת ועוטפת במכוני הגמילה.

ב. שימוש במתקנים

תהליך גמילה מסמים אורך זמן ודורש סבלנות וכוח רצון. עם זאת, ניתן לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה של הגמילה באמצעות שימוש במתקנים מסוימים. במכוני גמילה איכותיים מציעים מתקנים כמו סאונה יבשה ורטובה, בריכת שחיה, חדר כושר וחדרי טיפולים. ברוב מכוני הגמילה יש גם אזור מגורים נפרד מגינה גדולה ותנאים אידיאליים ליצירת שגרה חדשה ובריאה.

ג. התייעצות עם אנשי מקצוע

אנשי מקצוע רבים מעורבים בתהליך גמילה מסמים עבור מועמדים ללימודים גבוהים. בין אם מדובר על חיילים משוחררים אחרי צבא או על מבוגרים שרוצים להתחיל קריירה חדשה בגיל יחסית מאוחר, ההתייעצות עם אנשי מקצוע היא חלק בלתי נפרד מתהליך הגמילה. בין אנשי הצוות הבולטים ניתן למנות רופאים מומחים, אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים.

התאמת מסגרת עבור המטופל

לא כל מסלול לימודים מתאים לאנשים שסיימו תהליך גמילה מסמים. חשוב להתאים עבורם מסגרת ייעודית ולבחון את התנאים שלה. התאמת מסגרת כוללת התייחסות לצרכים הספציפיים של המועמד, המשך טיפול למניעת התמכרות חוזרת ומתן עזרה במקרה של הופעת סימפטומים מסוימים.
התאמת מסגרת עבור המטופל מבוצעת על ידי נציגי מכון הגמילה. אפשרות אחרת היא לשלב את בני המשפחה של המטופל ולהתייעץ גם עם נציגי מוסד הלימודים. בכל מקרה, הדבר החשוב הוא שיש פתרון לכל בעיה. התמכרות לסמים היא לא סיבה לוותר על לימודים גבוהים, והלימודים הם הזדמנות לבצע שינוי משמעותי באורח החיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים