כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודים בתחום עיצוב אופנה מיוחד לדתיות

נשים דתיות שרוצות להיות מעורבות בעולם האופנה יכולות להצטרף למסלול לימודים ייעודי. הלימודים בתחום של עיצוב אופנה לדתיות כוללים מספר דגשים:

19/01/2017

א. דיני הלכה

א. דיני הלכה
הבסיס לעיצוב שמלות ערב לדתיות או כל בגד אחר היא היכרות עם דיני ההלכה. דינים אלו קובעים את המסגרת שבה נשים דתיות יכולות לפעול ולעצב בגדים. כמו כן, קיימים הבדלים בין דיני הלכה מסוימים. לא כל הנשים הדתיות פועלות לפי אותה הלכה ומעצבות אופנה נדרשות להביא את זה בחשבון.

ב. צניעות

השמירה על צניעות לא אמורה לפגוע במראה האטרקטיבי של שמלות ערב. למעשה, דווקא שמלות ערב צנועות זוכות להצלחה גדולה יותר בהשוואה לשמלות ערב רגילות, גם בקרב נשים שאינן דתיות. הדגש היחיד הוא על שימוש בסוג הבד הנכון ועל יישום טכניקות עיצוב ותפירה.

ג. אביזרי אופנה

התכנים של לימודים בתחום עיצוב אופנה מיוחד לדתיות כוללים דגש רב על אביזרי אופנה. השימוש באביזרי אופנה נפוץ בקרב נשים דתיות והוא מתאים לקהל יעד מגוון. נשים צעירות ומבוגרות יכולות להשתמש באביזרי אופנה ולשלב אותם בלבוש היום יומי.

תנאי קבלה ואפשרויות תעסוקה

בחלק ממוסדות הלימוד שמציעים התמחות מיוחדת בעיצוב אופנה לדתיות לא דורשים תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי. עם זאת, קיימים מוסדות לימוד שדורשים תנאים מן הסוג הזה וכך מציבים רף מסוים גם עבור נשים דתיות. אפשר ליצור קשר עם נציגים שונים של מוסד הלימודים ולבחון את תנאי הקבלה. בדיקה מראש של תנאי הקבלה תמנע עוגמת נפש ותבטיח ניצול יעיל של הזמן בלימודים
ניתן להצטרף ללימודים בתחום עיצוב אופנה מיוחד לדתיות במתכונת של לימודי ערב או בוקר. לימודי בוקר רגילים נמשכים 3-4 שנים, לעומת לימודי ערב שמתאימים גם לנשים דתיות ויכולים להימשך זמן קצר יותר יחד עם קורסי קיץ.
אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי אופנה לנשים דתיות כוללות התמחות עצמאית בעיצוב שמלות ערב לדתיות, השתלבות בתפקידים בהפקות אופנה לקהל דתי או פתיחת סטודיו ומותג עצמאי. גם בחברות אופנה מסחריות מגייסים נשים דתיות לעיצוב דגמים חדשים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים