כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מהו תקן הבידוד האקוסטי לבניינים חדשים

הקמה של בניין חדש היא לא עניין של מה בכך. זהו תהליך שהוא אחד המורכבים ביותר והמקצועיים ביותר בעולם המודרני, וצריך לבצע כל פרט ופרט בתהליך הבנייה בצורה המקצועית ביותר בכדי להבטיח שהוא יעמוד בתקנים המחמירים שמאפשרים את המחייה ואת העבודה היום יומית בכל מבנה חדש שכזה.

23/01/2017
התקנים האלה קיימים בכדי להבטיח בדיוק את זה – כל מה שבין בטיחות בסיסית במבנה לבידוד אקוסטי ותרמי – צריך להיות מיושם בהתאם לתקנים ולסטנדרטים בכדי להבטיח את השגרה היום יומית הבטוחה והאיכותית במבנה. בתחום הבידוד האקוסטי, באופן ספציפי, ישנם לא מעט תקנים שחשוב להכיר, שתפקידם להבהיר בדיוק כיצד מבודדים את המבנה מפני רעש בצורה נכונה – וכעת נכיר את תקן הבידוד האקוסטי בבנייה של בניינים חדשים, ואת המרכיבים השונים של תקן זה.

היכרות עם תקני הבידוד האקוסטי הרלוונטיים בבנייה של מבנים חדשים

• בידוד בפני קול נישא באוויר – תקן זה נוגע בבידוד של בנייני מגורים, קירות ורצפות. תקן זה מגדיר בדיוק מהו הבידוד הנחוץ של כל דירה ומבנה מפני הרעשים החיצוניים לה – בין אם מדובר ברעשי רחוב ובין אם מדובר ברעשי מבנה. הבידוד הנחוץ מחושב לפי עוצמת הקול (בדציבלים) בחדר ומחוצה לו בזמן נתון, זמן ההדהוד בחדר וזמן ההדהוד היחסי לפרק זמן קבוע (חצי שנייה). עצמת הקול המחושבת מושווית לעוצמה של 50 דציבלים – ובהתאם לכך מבינים האם מדובר בחדר שמבודד בצורה נכונה ומקצועית.

• בידוד בפני קול הולם – בידוד אקוסטי זה נוגע ברעשים המגיעים מהרצפה או מהתקרה – כלומר בבידוד בין קומות שונות בבניין מגורים. תקן זה קובע ערך בידוד מינימלי עליו התקרה/רצפה חייבות לעלות בכדי לעמוד בתקן. ערך זה מחושב לפי לחץ הקול שנמדד בחדר לאחר הלימה מעליו עם פטישייה, זמן ההדהוד של הקול בחדר, וזמן ההדהוד המחושב בפרק זמן של חצי שנייה. הפלט מושווה לעוצמה של 63 דציבלים, והבידוד חייב להתאים בצורה אפקטיבית לערך גבוה מ-63 דציבלים בכדי להיחשב תקין.

• מניעת רעשים – ישנם תקנים הנוגעים למניעת רעשים ממערכות ספציפיות בבניין. תקנים אלה נוגעים במניעת רעשים ממעלית, מניעת רעשים של אינסטלציה סניטרית, מניעת רעשי מזגנים, רעשי דלתות כניסה לדירות, רעשי גנרטורים בעתות חירום, רעשים שנובעים מחדרי אשפה ופירי אשפה, בידוד אקוסטי של בניינים שחשופים לרעשי מטוסים, וכן בנייה בסמוך לכבישים סואנים.

בכדי לעמוד בתקנים בצורה נכונה – יש להשקיע דרך חברה המתמחה בתחום

בכל אחד מהתקנים אותם ציינו, שעל חלקם פירטנו לעומק ואת חלקם רק הזכרנו, צריך לעמוד בצורה המדויקת ביותר בכדי לאפשר איכות חיים ברמה הבסיסית ביותר במבנה מודרני אותו מקימים – ולכן חשוב מאוד לפנות לשירות מקצועי בתחום חומרי הבידוד ויישום הבידוד, בכדי להתאים את המבנה שאתם בונים לתקן הישראלי המתאים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים