כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע הדשא הסינטטי ידידותי לסביבה?

מתלבטים בין משטחי דשא סינטטי לבין כרי דשא טבעיים? דעו כי הדשא הסינטטי הינו הרבה יותר אקולוגי וידידותי לסביבה. מבלבל? להלן כל הסיבות מדוע:

24/01/2017
דשא סינטטי מיוצר מחומרים פלסטיים והוא נחשב ידידותי לסביבה בגלל מספר סיבות מרכזיות:

א. חיסכון במים – היתרון הבולט של דשא סינטטי בהקשר של שמירה על איכות הסביבה הוא חיסכון במים. הדשא לא דורש שום סוג של השקיה והוא אידיאלי עבור מדינה שנמצאת במשבר מים חמור כמו ישראל. החיסכון במים משמעותי עבור בעלי גינות פרטיות, עיריות, גני ילדים, בתי ספר, מגרשי ספורט, בתי נופש ועוד.

ב. ללא דישון או ריסוס - דשא סינטטי ידידותי לסביבה כי הוא לא דורש דישון לצרכי תחזוקה או ריסוס והדברה מפני חרקים. דשא סינטטי לא מושך אליו מזיקים כי אין לו ריח טבעי, אך מצד שני הוא גם לא מצריך טיפול וזריעה מחדש. אין צורך להשבית אותו לכמה חודשים בשנה כדי לבצע שזרוע והוא מתאים גם למקומות שבהם קשה להצמיח דשא טבעי.

ג. מסר חינוכי נכון - דשא סינטטי מעביר מסר נכון עבור ילדים ובני נוער. הוא מומלץ לשטחים ציבוריים כי הוא מדגיש את הערך המוסף של סביבה ירוקה ומטופחת. באמצעות היתרונות של דשא סינטטי כבר לא צריך לוותר על התחושה הטבעית, ואפשר להשתמש בסוגים איכותיים במיוחד שגם לא סובלים משחיקה ובלאי לאחר חשיפה לשמש.

האם כל סוגי הדשא ידידותיים לסביבה?

סוגים מיושנים של דשא סינטטי עלולים להכיל חומרים רעילים שמזיקים לסביבה בתהליך ההתפרקות שלהם. הפתרון לכך הוא להחליף דשא סינטטי ישן בדשא מאחד הסוגים החדשים, ואפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי ההבדלים ביניהם.

בחירה נכונה של דשא סינטטי חשובה גם לטובת שמירה על איכות הסביבה וגם לצרכים פרקטיים. דשא איכותי יהיה נעים יותר למגע, יותקן בקלות ולא ידרוש הוצאות נוספות על תיקוני בלאי. את הדשא בוחרים לפי רמת הצפיפות והתקציב. בנוסף, אפשר לברר על סוגי דשא שמיועדים לחלל הפנים ולשלב בין סגנונות עיצוב בבית ובמשרד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים