כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירת קולט השמש בדירה החדשה

בעת מעבר דירה אנו נמצאים על פרשת דרכים גדולה, ישנן הרבה החלטות ובחירות חשובות שצריכות להתבצע טרם הכניסה לדירה. אחת מההחלטות החשובות שמרבית האנשים שעוברים או קונים דירה צריכים לקבל היא כיצד נדאג לחימום מים. יש כמה פתרונות לחימום מים בדירה, הפתרון הנפוץ ביותר הוא חימום מים באמצעות קולטי שמש.

24/01/2017

מהו קולט שמש ?

מהו קולט שמש ?
על מנת שנוכל להשתמש במים חמים לאורך השנה, הפתרון המועדף הוא קולטי שמש. הם אותם מלבנים גדולים ושחורים שאנו רואים בתדירות גבוהה על גגות בתי אזרחי המדינה. קולט שמש הינו חלק מהמכלול שנקרא דוד שמש, אותם מלבנים שחורים שגודלם בממוצע 80 ס"מ על 180 ס"מ והם אחראים על חימום המים לדוד באמצעות אנרגיה המופקת מהשמש. הם הלב של מערכת דוד השמש והם אלו שבפועל מספקים לנו את המים החמים לשימוש.

איך הם עובדים?

קולטי שמש משמשים לחימום מים באמצעות אנרגיה סולארית מהשמש. איך זה קורה? בתוך המלבנים יש צינור שעובר דרך כל הלוח בצורה מחושבת, דרך הצינור הזה שמכסה את כל שטח המלבן מבפנים זורמים מים מצנרת המים הרגילה. באמצעות צבעו השחור שגורם להתחממות מהירה וחזקה וקליטה יותר טובה של אנרגית השמש, מתחממים גם המים הנמצאים בתוך הצינור. המים המחוממים עוברים למיכל הדוד שם הם שומרים על חומם עד אשר אנו משתמשים בהם לצרכינו השונים. כך בימים שמשיים אין צורך בכלל בדוד הפועל באמצעות חשמל וניתן לחמם מים באמצעות אנרגיית השמש.

מאיזה חומר הוא עשוי?

לרוב משטחי קולטי השמש, יהיו עשויים מפח או אלומיניום ועליהם תורכב זכוכית מחוסמת ומושחרת. אבל כאשר מדובר בחומר ממנו עשוי הצינור להזרמת המים ישנם כמה אופציות שניתן לבחור. הראשונה והנפוצה ביותר היא נחושת, נחושת הינה מתכת המאופיינת בכך שהיא מתחממת מהר ולכן יעילה מאד כאשר מדובר בחימום מים. יש לשים לב שלנחושת יש נטייה להיסתם באזורים שבהם יש אבנית במים, לכן ישנם מקרים שיהיה עדיף להשתמש בפלדה שמתחממת לאט יותר אך לא נסתמת מאבנית. קיימים גם צינורות מפלסטיק לחימום מים בקולטי שמש.

אצל מי אפשר לקנות?

בבחירת קולט שמש אנו נדרשים לא רק לבחור את הסוג, מרכיביו ואפקט החימום. נדרש גם לבחור בבעל מקצוע אחראי ואמין שיוכל להתאים לנו דוד שמש וקולטים המתאימים לגודל הבית, אזור המחיה ופרמטרים נוספים המשתנים מאדם לאדם. כאשר מדובר בנושא חשוב כמו דודי שמש יש לוודא שבחרתם בעל מקצוע אמין שיספק לכם סחורה טובה ועמידה וכן התקנה לפי כל החוקים. כל החומרים של דוד השמש צריכים להיות מאושרים על מנת שיוכלו להזרים דרכם מים לשתייה. מומלץ לבחור בבעל מקצוע אמין עם ניסיון בתחום לקבלת התוצאה הטובה ביותר.

עכשיו רק נותר לרוץ למקלחת

באמצעות חימום מים בעזרת קולט שמש תוכלו ליהנות ממים חמים לאורך כל היום, לקולטי שמש גם משמעות סביבתית שכן הוא חוסך המון בצריכת החשמל ולכן תורם לאיכות הסביבה. אם אתם מתלבטים עוד לגבי בחירת קולט השמש החדש שלכם מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מוסמך שיוכל לתת לכם הכוונות שונות בנושא קולטי שמש. כבר לא צריך להדליק דוד ולבזבז חשמל, היום ניתן להבנות ממים חמים מבלי לפגוע בסביבה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים