כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד למצוא עורך דין המתאים לכם?

כל אחד זקוק בחייו בשלב כזה או אחר לעורך דין מקצועי ואיכותי לצורך סיוע בקונפליקט כלשהו שנוצר בתחום כלשהו של חייו. פעמים רבות איינו יודעים כיצד לבחור בעורך הדין לו אנו זקוקים. במאמר זה נסביר כיצד לבחור ולמצוא עורך דין המתאים לכם.

26/01/2017

חשיבות בחירת עורך דין מתאים

חשיבות בחירת עורך דין מתאים
במצב האידיאלי כל החיים שלנו יתנהלו בהרמוניה מושלמת ללא צורך בסיוע משפטי או בייצוג משפטי, אך לא תמיד הדברים מתרחשים בהתאם לצפיות שלנו. פעמים רבות אנשים מסתבכים בעניינים שונים בתחום המשפחתי, הפלילי וכדומה, ויש להם צורך ברור להתייעץ עם עורך דין בעניין. במקרים כאלו חשוב לבחור לעבוד עם בעל מקצוע איכותי ומקצועי, המתמחה בתחום המדובר ויש לו ניסיון רב שנים בנושא.

קרבה לאזור המגורים שלכם

חשוב לבחור עורך דין הנמצא קרוב לאזור המגורים שלכם, על מנת להקל על ההתנהלות ביניכם ולאפשר פגישות קלות ונוחות יותר. לדוגמא, אם אתם גרים באזור מסוים, חשוב שתמצאו מישהו שעובד באזור שלכם, שמתמחה בתחום שבו הסתבכתם.

בחירת עורך דין המתמחה בתחום התביעה שלכם

קודם כל, חשוב כאמור לבחור עורך דין המתמחה בתחום שבו אתם זקוקים לייעוץ וייצוג משפטי. ישנם עורכי דין רבים המשמשים כמו חנות כל – בו, עורכי דין אלו מתמחים במגוון רחב של תחומים שונים, אך למעשה לא תמיד יש להם את המומחיות והניסיון הדרוש לצורך ייצוג מקצועי ואיכותי בתחום ספציפי. לכן תמיד מומלץ לבחור לעבוד עם בעל מקצוע המתמחה ספציפית בתחום הדרוש לכם, ונשאר מעודכן בכל החידושים המתרחשים בתחום העיסוק שלו.

בקשו המלצות

ניתן ואף מומלץ לחפש עורך דין על פי המלצות מחברים או מכרים שהיו במצב הדומה למצב שלכם, ונעזרו בשירותיו של עורך דין מוצלח ומנוסה במיוחד. חשוב לזכור כי כאשר עובדים עם משרד עורכי דין גדול ומפורסם, לא תמיד מי ששכרתם למשימה, הוא זה שבאמת יתעסק בעניינכם. לכן חשוב לוודא מראש על מה בדיוק אתם משלמים ומי מייצג אתכם בפועל.

מספר נקודות שכדאי לזכור כאשר שוכרים את שירותי עורך הדין

כמו בכל עסקה אחרת, גם כאשר מסכמים את שכר הטרחה של עורך הדין ישנם מספר נקודות שכדאי לקחת בחשבון. קודם כל, שכר הטרחה יכול להשתנות בצורה מהותית מעורך דין אחד למשנהו, לכן תמיד מומלץ לבצע סקר שוק ולקבל מספר הצעות מחיר. תזכרו שלא תמיד הצעת המחיר הזולה ביותר היא גם הנבונה ביותר, לכן אל תחליטו לשכור את שירותי עריכת הדין רק לפי שכר הטרחה שלו אלא תקפידו לנהל חקירה קטנה לגביו. תחום ההתמחות שלו, הוותק שלו בתחום ותיקים קודמים שהוא טיפל בהם.

בררו על רקע קודם וצפי התמחור לטיפול בתיק

יש לבדוק האם עורך הדין טיפל בתיקים הקשורים במקרים שהתרחשו בעיר המגורים שלכם. למשל : אם הנכם גרים בירושלים לדוגמא, חשוב שתשכרו עורך דין בירושלים, כזה שמכיר את תנאי האזור ואת התרחישים הצפויים. לאחר שעורך הדין הרצוי נבחר, כדאי לסכם את שכר הטרחה שלו בנפרד לכל הליך משפטי, היות ואין טעם לקבוע את השכר עבור ערעור כאשר לא הוגש עדיין כתב האישום.

בדקו את כל הפרמטרים החשובים

לסיכום, מי שמבקש לשכור שירותי עריכת דין צריך לבדוק תחילה מספר פרמטרים חשובים. חשוב לוודא כי מדובר בעו"ד רציני ומקצועי, המתמחה בתחום המדובר ויש לו ניסיון של מספר שנים לפחות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים