כרגע באתר
5
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת חימום תת רצפתי וקמינים באביב

בעוד שרוב האנשים מחפשים מזגנים לקראת הקיץ בעונת האביב, דווקא משתלם יותר להתקין בעונה זו מערכות חימום, בגלל המחירים האטרקטיביים והזולים יותר מאשר ביתר ימות השנה, ובגלל הזמינות והמהירות של ההתקנה.

28/05/2013
מזגנים מתאים להתקין בחורף כאשר המחירים שלהם נמוכים יותר, ומערכות חימום מתקינים באביב או בקיץ ובדיוק מאותה סיבה – בתקופה זו יורדים המחירים עקב הביקוש הקטן יותר, ומי שמשכיל להבין זאת יכול לחסוך כסף רב. גם אם נראה לכם כי המערכת שברצונכם להתקין יקרה, לקראת עונת החורף היא תהיה עוד יותר יקרה לרכישה ולהתקנה, לכן עשו זאת עכשיו ואל תדחו זאת לחורף הבא.

התקנת קמינים

התקנת קמינים
קמינים הם מתקני חימום שלא רק מחמים את החדר, אלא גם את הלב. קמינים הם מתקנים העשויים יציקת ברזל כבדה, והם מיועדים לבתים פרטיים או לדירות שניתן להתקין בהן ארובה שלא מפריעה לשכנים. קמין הוא בעצם תנור מעוצב בצורה מרהיבה שבו מודלקת אש לחימום הבית, כאשר דלת התנור עשוייה מזכוכית מיוחדת המסוגלת לעמוד בחום רב, ועל ידי כך ניתן ליהנות מן האש המרצדת בתוך התנור. ניתן להשיג קמינים הפועלים על עצים או על גז. קמין עצים הרבה יותר רומנטי, אבל מעט פחות פרקטי, מכיוון שיש לדאוג למלאי של עצים כל הזמן, בעוד שקמין הפועל על גז מחובר ישירות למערכת הגז של הבית, ומאפשר תפעול נוח וקל של התנור. קמין הפועל על גז אינו זקוק לארובת מידוף, ולכן ניתן להתקין קמינים אלה גם בדירות בבתים משותפים.

התקנת חימום תת רצפתי בבית

בנוסף לקמינים שמהווים לא רק מתקני חימום, אלא גם רהיט יפייפה אצלכם בבית, מומלץ לחשוב על התקנת חימום תת רצפתי להשלמת החימום הביתי שלכם. אם אתם בשלבי תכנון בניית בית חדש בררו עם הארכיטקט שלכם לגבי התקנת חימום תת רצפתי, וקראו חומר אודות כך. חימום תת רצפתי הוא החימום הטוב ביותר, היעיל ביותר וצרכן האנרגייה הזול ביותר שניתן להתקין בבית. הוא חוסך לכם באנרגיה לאורך החורף כולו, והפעלתו לעומת מזגנים או מערכות אחרות זול יותר בהרבה

איך זה עובד?

איך זה עובד?
התקנת חימום תת רצפתי יש לעשות בשלב בניית הבית או בעת שיפוצים בבית, מכיוון שאת המערכת מתקינים ברצפה לפני שמחפים אותה באריחים. המערכת מורכבת מצינורות מיוחדים המונחים בצורה מיוחדת ברצפת הבית, כאשר הם מחוברים לדוד מים שמזרים אליהם מים חמים. המים החמים שמוזרמים מחממים את הרצפה, והחום שעולה למעלה מחמם את כל הבית. את המים בדוד מחממים באמצעות סולר או גז וניתן לשלוט על הטמפרטורה של המים, ועל ידי כך על הטמפרטורה שבבית. את המערכת יש להפעיל שעתיים בבוקר ושלוש שעות בערב כדי לשמור על הבית חם כל היממה. וחשוב לזכור: התקנת מערכות חימום באביב משתלמת וזולה יותר מכל עונה אחרת.

המאמר באדיבות – מרכז החימום.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים