כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת מכשירי חשמל בדירה החדשה

עם כניסתנו לדירה חדשה, אנו מוצאים את עצמנו רוכשים שלל מוצרים- ריהוט, אבזור וכמובן גם מוצרי חשמל. מעבר לחשיבות האסתטית שאנו משקיעים במיקום המוצרים והתקנתם בדירה החדשה, יש להשקיע גם מחשבה לאופן הפעולה הבטוחה ביותר, בעיקר כשמדברים על חשמל.

26/01/2017

ראשית, מה אנו צריכים לדעת על הדירה החדשה?

ראשית, מה אנו צריכים לדעת על הדירה החדשה?
עם הכניסה אל דירה חדשה, חשוב ביותר להכיר את מערכת החשמל הביתית ותשתית החשמל הקיימת, בכדי לצמצם תקלות בהמשך ובכדי לדעת למקד את קניית מוצרי החשמל לדירה החדשה לכאלה ההולמים תשתית החשמל הקיימת. חשוב להיעזר בחשמלאי בדרגת חשמלאי בודק המוסמך מטעם משרד התמ"ת, אשר רשאי לערוך בדיקות תשתית והארקה בבתים חדשים. מומלץ לתכנן על פי פיזור השקעים בדירה החדשה, את מיקום המוצרים וכמותם בהתאם. מומלץ מאד לא להסתמך על חיבור מפצלים ואליהם מספר מוצרי חשמל במקביל, שכן הדבר עשוי להוביל לעומס והתחממות יתר, שיביא לקריסת המוצר החשמלי ויגרום נזק למערכת החשמל הביתית.

אילו מוצרים כדאי לרכוש?

לאחר שלב תכנון מיקום המוצרים, בשלב הרכישה חשוב לחפש אחר מוצרים תקניים, כלומר, כאלה הנושאים תו אישור הניתן על ידי מכון התקנים הישראלי. במידה ולא מופיע אישור של מכון התקנים על גביי המוצר שנרכש, אל חשש. ניתן לפנות למעבדות השונות בתחום זה הפזורות ברחבי הארץ לבדיקת מוצר חדש וגם במידת הצורך, לבדיקת מוצר שנבדק בעבר אותו רוצים לבדוק פעם נוספת. במידה ומדובר במוצר אשר נרכש בחו"ל, ניתן להביאו לבדיקה גם כן ולאשרו. בנוסף, מומלץ לחפש אחר מוצרים חסכוניים בחשמל, לדוגמא, התקנת טלוויזיה בה יש טיימר, אשר מכבה את המכשיר לאחר זמן מוקצב מראש בה לא נעשתה פעילות במסגרת המכשיר, תקטין את צריכת החשמל ותוריד עומס מתשתית החשמל בדירה החדשה ואף תקטין את ההוצאה הכספית על חשבון החשמל.

השלב הקריטי ביותר-שלב התקנת המוצרים

שלב התקנת מוצרי החשמל בבית החדש הוא השלב הקריטי ביותר בתהליך. את ההתקנה של המוצרים יש לבצע על פי המפרט הטכני הקיים לדירות חדשות. מראש ועם הכניסה לדירה, כדאי לוודא כי בחדרי השנה יש הכנה עבור התקנת טלוויזיה ולחיבור טלפוני, באמבטיה הכנה להתקנת גוף חימום ובמרפסת הכנה לחיבור מייבש ומכונת כביסה. במטבח מומלץ להרבות בשקעי חשמל, שכן לרוב, זהו האזור המרובה ביותר במוצרי חשמל בבית.

באילו אמצעי זהירות ננקוט?

כאשר מתקינים מוצר חשמלי, חשוב לוודא שהסביבה יבשה ושהחיבור החשמלי אינו בא במגע עם מים. יש לנקוט במשנה זהירות כאשר מחברים את המכשירים לחשמל ולוודא על נעילת נעליים ועל ידיים יבשות. חשוב לא להסתמך על מפצלים וכבלים מאריכים כפתרונות קבועים לחיבור המוצרים לחשמל, אלא במידת הצורך להוסיף שקעים דרך חשמלאי המוסמך לכך. בשלב התקנת המוצרים, במידת הצורך, ניתן ואף מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מטעם החברות מהן נקנו מוצרי החשמל, ולוודא את הסמכתם כחשמלאים. רוב החברות מספקות שירות זה ללא תוספת תשלום. ניתן גם להיעזר באנשי מקצוע חיצוניים מוסמכים.

בטיחות

משלב התכנון ועד שלב הביצוע התקנת מוצרי החשמל לראשונה בדירה חדשה זהו הליך מורכב מאוד, לכן ניתן לערוך אותו בזהירות ובבטיחות החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע. חשוב לעקוב אחר הנחיות חברת החשמל, ולהיעזר באיש מקצוע מומחה במידת הצורך.

חשוב מאוד לזכור!

זכרו לדאוג לכך שהתקנת מוצרי חשמל בדירה חדשה תיערך באופן מתוכנן מראש, תוך לקיחה בחשבון של מאפייני מערכת החשמל הביתית, ובכך נבטיח מינימום תקלות לא רצויות עם הכניסה לדירה החדשה. חשוב לזכור, בטיחות בהתקנת מוצרי חשמל - מצילה חיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים