כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שצריך לדעת על הלוואות ללימודים

יש כמה דרכים שבהן אפשר לממן את הלימודים הגבוהים של סטודנטים בישראל ובעולם, כאשר לכל דרך היתרונות והחסרונות שלה, במאמר זה נדבר על צורות המימון המועדפות לסטודנטים עליו בהתאם למסלול הלימודים והיכולת שלהם.

26/01/2017

הבחירה בין מימון מידי להלוואה

הבחירה בין מימון מידי להלוואה
בדרך כלל, אנשים יכולים לממן לימודים תוך כדי התואר בעבודה, אולם חלק מהמסלולים הם תובעניים עד כדי כך שאין אפשרות לממן אותם בצורה כזאת. צריך לבחור בין עבודה במשרה חלקית או מלאה במקביל ללימודים, או אולי פנייה לקבלת מלגה חלקית שגם היא מחייבת בדרך כלל התחייבות להתנדבות או פעילות כלשהי בתום המבחנים או תוך כדי הלימודים עצמם. הדרך הנוחה יותר שנותרת לסטודנט היא אם כך, הלוואות שונות שאפשר לקבל מכמה גורמים.

הלוואות מגורמים ממשלתיים

דרך זו מתאימה למי שלומד בעיקר בחו"ל, משום שבארץ לא נהוג לתת הלוואות ממשלתיות לסטודנטים. בצורה כזאת מממנים סטודנטים רבים את לימודיהם בארצות שבהן נהוג לתת הלוואות ממשלתיות לסטודנטים מעוטי יכולת, או סטודנטים שמתחייבים לפעילות כלשהי בתום הלימודים לטובת החברה והקהילה, כך שהם מחזירים חלק מההלוואה בצורה כזאת. חלקם אף זוכים עם הזמן לפטור מלא מהחזר ההלוואה.

הלוואות שאפשר לקבל בבנקים

הבנקים ישמחו להלוות לכם כסף אם אתם נחשבים ללקוחות אמינים, אחראים ובעלי מוסר החזר תשלומים. אם הבנק יכול להכיר את ההורים שלכם, בשלב מוקדם זה של החיים, ולשפוט על פי מצבם הפיננסי עד כמה תוכלו להחזיר את ההלוואות לסטודנטים בתום הלימודים, כך תוכלו לקבל יותר תנאים טובים במקרים כאלה. זכרו שהבנקים אינם ממהרים לתת הלוואות והם יעיפו תמיד לגבות עמלות גבוהות וריבית גבוהה מאוד כדי להבטיח את עצמם ואת הרווחים שהם ירצו לגרוף מהלוואת לימודים גבוהים.

מימון לימודים דרך חברות האשראי וקרן פנסיה

הלוואות נוספות אפר לקבל דרך גופים פרטיים כמו חברות האשראי, ואם כבר יש לכם ביטוח כלשהו או קרן פנסיה, תוכלו לקבל הלוואות לסטודנטים דרך גופים אלה. קרן הפנסיה אולי אינה רלוונטית לרוב הסטודנטים הצעירים אבל אם אינכם מתחילים ללמוד מיד אחרי הצבא ואתם כבר צוברים סכומים מסוימים בביטוח מנהלים או בקרן פנסיה כלשהי, זוהי מטרה חשובה ונאותה מספיק כדי להשתמש בכך שממילא אתם מתכוונים לחסוך בהם כמה שיורת שנים כדי לקבל הלוואה..

הלוואות דרך גופים פרטיים

גופי מימון פרטיים רבים בישראל ישמחו לתת לכם הלוואה לסטודנטים תמורת כמה שפחות בירוקרטיה אבל מול העמדת ביטחונות שתוכלו לעמוד בהחזר. סביר להניח שמסלול לימודים במקצוע רווחי ומבוקש שעשוי להניב לכם הכנסות מהירות ורבות בתום הלימודים יסייע לכם יותר בהשגת ההלוואה ללימודים. היתרון העצום הוא שאתם יכולים לקבל זאת מיד ואונליין, ללא שאלות מיותרות, לפי גובה ההחזר שאתם יכולים לעמוד בו ומבלי שזה ישפיע על חשבון הבנק שלכם בהגבלות שונות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים